2. Лека атлетика
  3. Сян Лю със силен резултат на 110 метра с препятствия

Сян Лю със силен резултат на 110 метра с препятствия

Олимпийският шампион от Атина 2004 Лю изравни времето на световния рекорд на кубинеца Дайрон Роблес - 12,87

Китаецът Сян Лю спечели бягането на 110 метра с препятствия на състезанието по лека атлетика от Диамантената лига в Юджийн.

Олимпийският шампион от Атина 2004 Лю изравни времето на световния рекорд в дисциплината на кубинеца Дайрон Роблес от 12,87 секунди, но постижението му няма да бъде зачетено официално заради по-силен попътен вятър от допустимото от 2,4 метра в секунда. Така най-бързото време на китаеца остана 12,88 секунди от 2006 година, което беше световен рекорд в следващите две години.

Световният шампион в зала Арийс Мерит завърши втори с 12,96 секунди, а трети се нареди световният първенец на открито Джейсън Ричардсън с 13,11 секунди.

В бягането на 5000 метра световният шампион Мо Фара от Великобритания триумфира с впечатляващите 12:56.98 минути, с което постигна най-добро време в света за сезона.

Световният рекордьор в дисциплината Кенениса Бекеле, който все още не е във форма след контузия на прасеца, финишира четвърти за 13:01,48 минути с лично постижение за годината.

Бившата световна шампионка Алисън Феликс спечели бягането на 200 метра за 22,23 секунди, а в същата дисциплина при мъжете победи друг представител на домакините Уолъс Спиърман с 20,27 секунди.

Златният медалист от Олимпиадата в Пекин 2008 ЛаШон Мерит триумфира на 400 метра с 44,91 секунди.

Той изпревари световния шампион Кирани Джеймс и Кристофър Браун, които разделиха второто място с 45,24 секунди. В същата дисциплина при жените спечели Саня Ричардс с най-добро време за сезона от 49,39 секунди.

В спринта на 100 метра при мъжете Джъстин Гатлин от САЩ заслужи първото място с 9,90 секунди, а втори остана Никел Ашмийд с личен резултат от 9,93 секунди. Трел Кимънс спечели бронза с 10,04 секунди.

В бягането на 3000 метра с препятствия при жените кенийката Милка Чемос направи най-добро постижение за сезона и рекордна на турнира от 9:13,69 минути.

На 3000 метра Марием Селсули от Мароко също направи рекорд на турнира и най-добро постижение за сезона с 8:34,47 минути.

Още два най-добри резултата в света за сезона бяха поставени в Юджийн. Световният шампион Рийс Хофа спечели тласкането на гюле с 21,81 метра, Ана Чичерова от Русия триумфира в скока на височина с 202 сантиметра.