2. Лека атлетика
  3. Традиционните щафета"Освободител" и лекоатлетически крос се проведоха в Сливен

Традиционните щафета"Освободител" и лекоатлетически крос се проведоха в Сливен

46-та лекоатлетическа щафета "Освободител" и шести масов лекоатлетически крос се проведоха днес в Сливен по повод Националния празник на България, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Над 320 участници общо за четири възрастови групи се включиха в традиционната щафетна обиколка със старт - финал на булевард "Христо Ботев". Състезателното трасе бе разпределено в десет поста от по пет момичета и също толкова момчета. В най - малката възрастова група до 4 клас първото място спечели съставът на Трето училище, следван от отборите на Десето училище и Начално училище “Васил Левски”. В групата на 5- 7 клас призьорите са Трето, ПМГ и 11-о училище. В третата възрастова група, която бе за ученици от 8 – 10 клас най - бързи по състезателното трасе бяха отборите на ПГ по икономика. ПМГ и ГПЗЕ. Природо-математическа гимназия стана краен победител при средношколците, а след тях се класираха тимовете на ПГ по икономика и Езиковата гимназия.

В лекоатлетическия крос групите бяха също четири, където се включиха над 200 участника. Индивидуални награди зарадваха класиралите се на първите три места при момичетата, момчетата, юношите и девойките. Победители са Жулиета Сотирова и Иван Маринов във възраст 5 –7 клас и Айше Соколова и Георги Георгиев, съответно при девойките и юношите от 8-10 клас.

Отличията в щафетата и кроса връчиха представители на Община Сливен и на организаторите от Общински клуб ”Спорт в училище 06” и АСК „Лека атлетика” (Сливен).