2. Лека атлетика
  3. Ваня Стамболова втора в Мадрид

Ваня Стамболова втора в Мадрид

Ваня Стамболова завърши на второ място в бягането на 400 метра с препятствия на международния турнир по лека атлетика в испанската столица Мадрид.

Варненката стигна до второто място, което раздели с румънката Анжела Морошану, завършвайки с 56,4 секунди. Първа финишира германката Фабиен Колман с 56,00 сек., информира сайтът на състезанието.

Състезанието се проведе на мокра писта, тъй като преди надпреварата се изля проливен дъжд.

Венелина Венева-Матеева пък завърши пета в скока на височина с резултат от 1, 89 м. Победителка стана водачката в световната ранглиста за годината Шонте Хауърд-Лоу.