2. Лека атлетика
  3. Юсейн Болт с победа на 200 м в Диамантената лига

Юсейн Болт с победа на 200 м в Диамантената лига

Юсейн Болт спечели лесно победата на 200 метра в турнира Диамантена лига по лека атлетика, който се проведе в Париж. На новата писта на "Стад дьо Франс", отговаряща на всички изисквания за провеждане на олимпийски турнир, състезателят от Ямайка завърши с време 20.03 секунди.

Юсейн Болт спечели лесно победата на 200 метра в турнира Диамантена лига по лека атлетика, който се проведе в Париж. На новата писта на "Стад дьо Франс", отговаряща на всички изисквания за провеждане на олимпийски турнир, състезателят от Ямайка завърши с време 20.03 секунди. На второ място остана французинът Кристоф Льометр, изминал дистанцията за 20.21 секунди. На трето място завърши американецът Дарвис Патън с време 20.59 секунди.

Световният рекордьор на 100 и 200 метра Болт бе посрещнат от публиката в Париж като филмова звезда, засенчвайки напълно представителя на домакините Льометр. Фаворитът на 400 метра Джереми Уоринър (САЩ) остана едва на четвърто място в тази дисциплина. Американецът си постави за цел да спечели титлата на световното първенство в Даегу (Република Корея), което ще се проведе между 27 август и 4 септември. Уоринър завърши с време 45.50 секунди, изоставайки значително от победителя Крис Браун (Бахамски острови). Браун финишира с време 44.94 секунди.