2. - Левски
  3. Бойко Борисов с победа над Левски (СНИМКИ)

Бойко Борисов с победа над Левски (СНИМКИ)

Премиерът изпусна дузпа

Ветераните на Витоша, водени от премиера Бойко Борисов, спечелиха с 2:0 срещу Левски.

В тима на "сините" личаха имената на едни от най-обичаните футболисти на публиката. Сред тях бяха Георги Иванов- Гонзо, Даниел Боримиров и Христо Йовов. На вратата застана Йордан Господинов. Включиха се още Захари Сираков, Дончо Донев и други.

За "тигрите" на премиера играха бившият футболист на ЦСКА - Светльо Петров, Николай Божов, както и Гошо Гинчев и Георги Пеев.

Именно омразният на сектор "Б" Светльо Петров успя да се разпише малко след началото на първото полувреме, възползвайки се от свалена топка в наказателното поле, и с удар по диагонал вкара за 1:0.

Последва отменено попадение на Георги Иванов за 1:1, тъй като главният съдия Николай Йорданов прецени, че Гонзо е играл непозволено с ръка.

През втората част Христо Йовов удари греда, но малко по-късно Светльо Петров отново бе в основата за втория гол на Витоша.

Най-любопитният момент дойде четвърт час пред края на мача, когато Светльо Петров бе съборен в наказателното поле и съдията посочи дузпа. Зад топката застана Бойко Борисов, но ударът му от бялата точка бе спасен от Данчо Господинов.

Срещата от трибуните на стадиона в Бистрица изгледа легендата на Левски Наско Сираков.
ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре