2. - Левски
  3. Десетима "сини" биха на ходом Ботев във Враца (видео)

Десетима "сини" биха на ходом Ботев във Враца (видео)

Левски вкара два през второто полувреме, глупава постъпка на Жуниньо му донесе червен картон половин час преди края

Отборът на Левски победи Ботев (Враца) с 2:0 като гост в мач от 19-ия кръг на „А” група. Точни за „сините” бяха Орлин Старокин в 54-ата и Владимир Гаджев в 58-ата минута. Столичани доиграха срещата с човек по-малко, след като в 67-ата минута Жуниньо получи директен червен картон.

Двата отбора се срещанаха отново на стадион “Христо Ботев” за първи път от 22 години. Публиката, изпълнила трибуните почти до краен предел, се бе подготвила за истински футболен празник в слънчевия неделен следобед, но остана разочарована. След като си бяха изградили име на отбор, който затруднява грандовете, врачанци не успяха да откраднат нищо от тима на Левски, който само преди няколко дни отпадна от Локомотив (Пловдив) в турнира за купата след 120-минутна драма.

„Сините” владееха инициативата през първата част, но така и не съумяха да се възползват от териториалното си преимущество. От своя страна домакините не се притесняваха да приемат играта в своята половина и стояха много добре организирани в отбрана, без да оставят пролуки за съперника.

Сериозните голови опасности преди почивката се брояха на пръстите на едната ръка. Орлин Старокин засече с глава центриране от корнер на Райков в 24-ата минута, след което топката премина на сантиметри встрани от дясната греда.

В 36-ата минута хубава контраатака на домакините завърши с подаване към Бранимир Костадинов в наказателното поле, но вместо да потърси Илия Илиев, който бе на изгодна позиция, младокът се засуети и изгуби топката.

Най-чистата ситуация през първата част обаче се откри пред Диамутен секунди преди последния съдийски сигнал. Бранителят бе оставен непокрит при едно центриране в наказателното поле и отправи красив ножичен удар разтресъл напречната греда на Ботев (Враца).

Втората част предложи повече емоции на зрителите, въпреки че не се открои със сериозни спортно-технически качества.

След първоначален плах натиск на домакините, Левски успя да открие резултата още с първата си контраатака. В 54-ата минута Гаджев бе изведен сам срещу Цветковки и стреля, но стражът на врачанци се намеси блестящо и отрази удара на капитана на „сините”. Топката обаче попадна в краката на включилият се в предни позиции Старокин, който без да се бави я прати в обратния ъгъл за 1:0.

Подобно на мача на Левски в Монтана, попадението отприщи головата мощ на столичани и само четири минути по-късно те ликуваха за втори път. Този път в прегръдките на своите съотборници попадна Гаджев, който бе намерен от Жуниньо на границата на наказателното поле и с плътен удар по земя удвои резултата.

Десет минути по-късно след едно грубо влизане на Николай Николов в краката на Жуниньо, нервите на бразилеца не издържаха и той потърси саморазправа, за което бе изгонен от съдията Мартин Богдев с директен червен картон.

Веднага след това след центриране на Гаджев от фаул Цветков вкара за трети път топката в мрежата на Ботев, но попадението бе отменено поради съмнителна засада.

Въпреки че играха с човек повече близо половин час домакините така и не можаха да създадат сериозна голова опасност пред вратата на Пламен Илиев.

По този начин „сините” записаха ценни три точки и временно се изкачиха на втора позиция на 3 пункта зад лидера Лудогорец, който е с 45. Ботев (Враца) пък остава на 13-а позиция с 14 точки и в опасна близост до зоната с изпадащите отбори.