2. - Левски
  3. Еньо пак бележи за дубъла при 3:0 над Черно море

Еньо пак бележи за дубъла при 3:0 над Черно море

Левски победи Черно море с 3:0 в среща от първенството на дублиращите отбори, която се игра днес на „Герена".

Левски победи Черно море с 3:0 в среща от първенството на дублиращите отбори, която се игра днес на „Герена". „Сините" имаха пълно превъзходство през целия мач, но головете паднаха през второто полувреме, съобщава сайтът на "сините".

Преди почивката домакините удариха две греди след удари на Иван Цачев и Живко Атанасов, добри положения имаха още Еньо Кръстовчев и Павел Петков, но ги пропуснаха.

След почивката „сините" коригираха мерника си и логичното се случи в 69-та минута, когато Еньо Кръстовчев се разписа с глава след центриране на Даниел Шмедин отляво - 1:0. Пет минути по-късно Павел Петков центрира отдясно, след което защитникът на Черно море Севдалин Стайков с ефектен удар от воле прати топката в собствената си врата - 2:0. След още пет минути Павел Петков получи топката на добра позиция отдясно в пеналта и с плътен удар оформи крайното 3:0.

Малко по-късно съдията Калин Людмилов реши, че треньора на Левски Викторио Павлов е нарушил правилата и го отстрани от скамейката.

Левски - Черно море 3:0
1:0 Кръстовчев 69
2:0 Стайков 74 (автогол)
3:0 Петков 79

Левски: Божидар Митрев, Живко Атанасов, Георги Ангелов (к), Стефан Станчев, Виктор Генев, Майкъл Тевия, Иван Цачев, Васил Панайотов, Еньо Кръстовчев, Георги Недялков, Павел Петков. Резерви: Ивайло Василев, Кристиян Живков, Георги Никифоров, Стилян Николов, Мишел Георгиев, Андреас Васев, Даниел Шмедин. Треньор: Викторио Павлов.

Черно море: Ивайло Маринов, Марти Иванов, Севдалин Стайков, Красен Костов, Михаил Паскалев, Валентин Вардаров, Камен Трифонов, Дилян Георгиев (к), Петър Петров, Димитър Желязков, Николай Колев. Резерви: Александър Колев, Венцислав Лечев, Стоян Велев, Крум Аврамов, Петър Николов, Ивайло Станчев, Пламен Цветков. Треньор: Тодор Марев

Съдия: Калин Людмилов