2. - Левски
  3. И БФС реши: Ангел Ангелов подпря Левски

И БФС реши: Ангел Ангелов подпря Левски

Съдията Ангел Ангелов е подпрял Левски срещу Миньор с поне три отсъждания, твърдят от БФС. Едното от тях е дузпата в последната минута на мача, другите са спестени картони на сините.

От БФС се позовават на доклада на съдийския наблюдател на мача Тодор Мутафов. Варненецът не спестил нищо в изложението си, твърдят от централата на "Иван Асен II". Съдийската комисия ще заседава днес и се очаква да накаже Ангелов със спиране на съдийските права за повече от месец.

Тодор Мутафов е докладвал, че с решенията си арбитърът е повлиял на крайния резултат от мача. Тоест - официалното лице на БФС казва, че мачът е трябвало да завърши 1:1, а не с победа на Левски. Мутафов му е писал слаба оценка. От БФС не пожелаха да кажат колко точно е тя, но била значително под 7,9.

Съдийският наблюдател е вписал в протокола си, че при дузпата в 90-ата минута е нямало никакъв умисъл в действията на защитника на Миньор Даниел Златков. Ангелов е допуснал и други грешки според наблюдаващия все в полза на сините. Сред тях са спестени картони за груба игра на Георги Сърмов и Седрик Бардон.

При дузпата специално реферът е бил на 5 метра от ситуацията и е имал добра видимост, за да вземе адекватно решение. Разперените ръце на Мирослав Антонов при симулацията му най-вероятно са подвели арбитъра.

"7 дни спорт" вчера се свърза и с новия председател на съдийската комисия Костадин Костадинов. Бившият международен съдия заяви, че не може да се ангажира с никакъв коментар преди днешното заседание.