2. - Левски
  3. Иван Цветков вдъхнови "синя" класика на стадион "Огоста" (видео и снимки)

Иван Цветков вдъхнови "синя" класика на стадион "Огоста" (видео и снимки)

Монтана се опъна на Левски, но не успя да го спре по пътя му към шеста поредна победа в "А" група

Отборът на Левски победи Монтана 3:0 в мач от 18-ия кръг на „А” група. „Сините” изковаха на пръв поглед убедителен успех, но той не дойде никак лесно на тежкия терен на стадион „Огоста”. Жуниор откри за столичани в 55-ата минута, а влезлият през втората част Иван Цветков добави нови два гола в 63-ата и 84-ата.

Гостите имаха тотално териториално преимущество през първото полувреме. Футболистите на Николай Костов се настаниха трайно в половината на домакините още от самото начало на двубоя, но така и не намериха верния път към вратата до почивката.

От своя страна тимът, воден от Атанас Атанасов бе много добре групиран в защита и изчакваше търпеливо възможностите си за контраатаки. Именно при едно такова контранападение в 20-ата минута след центриране отдясно Димитър Воденичаров свали с атрактивен ножичен удар топката за Луис Едуардо, който от няколко метра я прати с глава над напречната греда зад Пламен Илиев. При тази ситуация обаче бе маркирана засада и дори бразилецът да бе отбелязал попадение, то нямаше да бъде зачетено.

Най-чистата ситуация за „сините”, които в тази среща играеха с резервните си бели екипи, се откри пред Христо Йовов в 37-ата минута, след като получи топката от Калво на почти опразнена врата. Бижутера отправи разочароващ удар, превърнал в негов патент в последните години, пращайки кълбото високо над вратата от 12-13 метра, с което предизвика иронични усмивки по трибуните.

Второто полувреме започна аналогично с първото с масиран натиск на Левски, докато монтанчани продължиха спокойно да приемат играта в своята половина.

Залисани в атака обаче „сините” проспаха една изключително опасна контраатака на домакините, при която след хубав пробив на Луис Едуардо последва прострелно центриране на Личков отдясно. Топката стигна до Димитър Воденичаров, който със силен удар от движение разтресе напречната греда за радост на стража на Левски.

След тази инфарктна ситуация пред вратата на гостите, те успяха да отговорят по най-добрия начин и в 55-ата минута Жуниор откри резултата, внасяйки спокойствие в редиците на столичани. Пинто изработи попадението след като с меко центриране отляво сложи топката на главата на бразилеца, който не остави шансове на Ивайло Яначков.

След гола играта на Левски потръгна и много скоро „сините” ликуваха за втори път. Този път в 63-ата минута след центриране на Кристовао Рамос отдясно резервата Иван Цветков засече с левия си крак от десетина метра, правейки резултата 2:0.

По този начин гостите на практика подпечатаха победата си след като и силите вече бяха започнали да напускат футболистите на Монтана, които хвърлиха много усилия в защита до този момент. Точка на спора сложи Цветков в 84-ата минута, ознаменувайки отличното си включване в игра с нов гол. Нападателят получи топката от другата резерва Стефан Станчев и с красив удар от границата на наказателното поле придаде класическо изражение на резултата.

Така отборът на Левски постигна шести пореден успех в "А" група като отново се изравни по точки с ЦСКА и вече заема трета позиция с актив от 39 пункта, докато Монтана остава на десето място със 17.