2. - Левски
  3. Левски остана начело в Дублиращата група след 3:0 над Литекс

Левски остана начело в Дублиращата група след 3:0 над Литекс

Дублиращата формация на Левски победи с 3:0 Литекс в 22-ия кръг на шампионата на „Б" отборите и по този начин запази първата си позиция в класирането, информира сайтът на "сините".

Левски успяха да наложат пълен контрол над събитията на терена и затрудниха максимално съперника си с агресивна игра и атакуващ футбол. Гостите достигнаха до единственото си опасно положение пред вратата на Левски в 75-та минута, когато Георги Ангелов бе принуден да изчисти топката с глава от голлинията. Резултатът откри Боян Табаков в 15-та минута с плътен диагонален удар. Две минути след началото на втората част Георги Чакъров засече с шпагат остро центриране на Иван Цачев от дясно и покачи на 2:0. Крайният резултат оформи появилият се като резерва Борислав Балджийски в 59-та минута след мощен удар с левия крак.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 3:0

1:0 Табаков (15); 2:0 Чакъров (47); 3:0 Балджийски (59);