2. - Левски
  3. Левски отново не успя да бие в Кипър (ВИДЕО)

Левски отново не успя да бие в Кипър (ВИДЕО)

Мартин Райнов дебютира за "сините", Кабрал се върна в игра

Левски отново не успя да спечели в Кипър. "Сините" направиха 0:0 с руския УФА. Тимът  вече веднъж игра с руснаците на старта на лагера си в Кипър и тогава отново не спечели -  1:1. След това Левски записа три поредни поражения срещу Хенан, Висла и Урал, а преди два дни отборът направи 1:1 със Судува.

Проверката беше договорена, за да може треньорът Георги Дерменджиев да изпробва юношите, както и футболистите, които до момента рядко са са появявали в игра.

Неофициален дебют зца "сините" записа новото попълнение Мартин Райнов. В стартовия състав попадна и Жерсон Кабрал, който имаше проблеми в изминалите дни.

Утре (8 февруари) срещу Чукарички е последната проверка на "сините" преди старта на сезона в Първа лига на 17 февруари срещу Локомотив (Пловдив). Срещу сърбите треньорът ще заложи на титулярите, повечето от които ще играят 90 минути.

До момента "сините" нямат победа под ръководството на Дерменджиев.

Мачът започна равностойно. Първото положение беше на сметката на руснаците. Кротов проби и шутира, но Кръстев майсторски спаси.

В 30-ата минута Кабрал и Костов комбинираха отлично, топката беше пусната към Мартин Петков, но 16-годишният юноша не успя да нанесе удар пропусна чудесен шанс.  Секунди по-късно шут на Кабрал не намери целта.

Звездата УФА  Силвестър Игбун остана сам срещу Кръстев в 35-ата минута, преодоля българския страж и стреля към опразнената врата. Ивайло Наденов обаче изчисти в последния момент.

В оставащото време до почивката двата отбора не сътвориха нищо интересно.

След почивката в игра за Левски влязоха Буш, Станислав Иванов и Юруков на местата на Костов, Кабрал и Райнов.

В 51-ата минута УФА можеше да поведе.  Отбраната на Левски увисна при центриране от корнер, но Иван Пауревич стреля в аут. Малко след това Игбун от състава на руския тим стреля високо над вратата.

Руснаците пропиляха нова възможност в 59-ата минута, когато Кротов се измъкна сам срещу Кръстев, но стреля в аут.

В 68-ата минута Петър Иванов смени Николай Кръстев. Две минути по-късно дълъг рейд на Мартин Петков не завърши с удар. Младокът демонстрира отлична техника. В 71-ата минута шут на Станислав Иванов беше спасен с вещина от вратаря на Уфа.

Десет след това Петков имаше възможност да се разпише след пас на Нганиони, който центрира отлично, но младокът не успя да засече топката.

До края далечен шут на Мартин Петков не намери целта.

ЛЕВСКИ - УФА 0:0

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Деян Иванов, Томислав Папазов, Луи Нганиони, Антони Белмонт, Мартин Райнов, Мартин Д. Петков, Жерсон Кабрал, Станислав Костов, Богдан Вашчук

Генчев: 99% от хората знаят кои са претендентите за титлата