2. - Левски
  3. Левски победи Локо (София) в бенефиса на Георги Марков (видео+снимки)

Левски победи Локо (София) в бенефиса на Георги Марков (видео+снимки)

"Сините" се наложиха с 1:0 след дебютен гол на Иван Цветков

Българският вицешампион Левски победи с 1:0 състава на Локомотив София в бенефисния мач на бившия футболист на двата клуба Георги Марков, който Novsport.com предаде директно посредством аудио и чат-коментар от мястото на събитието.

Срещата се игра на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда”, а преди нея ветеранът, който носи за последно „червено-черната” фланелка с № 5 като професионален футболист, получи специални награди и множество почетни грамоти.

Бившият футболист на Левски и настоящ състезател на руския Краснодар - Жоазиньо, уважи срещата и бе посрещнат с овации от публиката, която бе изпълнила до краен предел Сектор „А” на стадиона.

Новият старши треньор на Левски Георги Иванов-Гонзо, който бе рожденик днес, даде старт на двама дебютанти – Сьодр Арс и Орлин Старокин, като само вторият впечатли донякъде с изявите си.

Дебют за Локо пък направиха унгарецът Арпад Майорш и босненският централен нападател Мирза Мешич, който също се представи на ниво.

Проверката започна с териториален натиск на Левски, който обаче не доведе до нищо опасно до 12-ата минута, в която Дани Младенов стреля силно след изпълнение на корнер, но стражът на домакините Галев се намеси с вещина.

Домакините отговориха само две минути по-късно чрез своя капитан и юбиляр Георги Марков, който бе изключително близо до гол в своя бенефис, след като стреля опасно към вратата на Левски, но Илиев се намеси отлично и изби удара в стил „падащ лист”.

Малко по-късно Гошо Марков бе заменен и изпратен с бурни аплодисменти от публиката. Точно след изтичането на първия половин час игра гостите бяха на сантиметри от откриването на резултата, след като удар на Дани Младенов срещна лявата греда на вратата на Локомотив и така резултатът остана непроменен до края на първата част.

На почивката двамата треньори очаквано направиха множество промени, като тези в състава на Левски определено се оказаха по-успешни.

Те доведоха до резултат само четири минути след подновяването на играта, когато появилият се на почивката Цветков се разписа с глава след центриране отляво на друга резерва – Райков, като по този начин донесе и крайния успех на „сините”.

Така двамата състезатели, дошли в Левски това лято, ознаменуваха с асистенция и гол първите си изяви със "синия" екип.

След попадението темпото на игра спадна още повече и в действията на двата тима не се виждаше ясна идея затова как точно да достигнат до вратата на съперника и така съвсем закономерно резултатът се запази 1:0 в полза на Левски до последния съдийски сигнал на Николай Йорданов.