2. - Левски
  3. Левски спечели Купата на БФС (СНИМКИ)

Левски спечели Купата на БФС (СНИМКИ)

"Сините" надвиха във финала Лудогорец с 3:1

Юношите младша възраст на Левски (набор 1997 г.) спечелиха Купата на БФС, пише клубният сайт на "сините".

Във финалната среща, която се игра днес на стадион "Раковски" в Севлиево възпитаниците на треньора Антон Кирилов победиха Лудогорец с 3:1. Същият отбор на Левски миналата година стана и републикански шампион, а днес триумфира и с Купата на БФС.

„Сините” бяха далеч по-добрия отбор в днешния мач и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. В 27-ата минута Левски поведе в резултата с гол на Марио Христов, който се разписа след като остана сам срещу вратаря след извеждащ пас на Георги Йомов (внук на синята легенда Тодор Барзов).

Пет минути по-късно Йомов се разписа отблизо и направи резултата 2:0. В 38-ата Лудогорец намали на 2:1 с гол с глава на Даниел Гергов.

През второто полувреме, в 44-ата минута Ангел Максимов от Левски уцели гредата след силен удар. Десетина минути по-късно пропуск за „сините” направи Йордан Младенов.

След още десет минути Божидар Краев изведе Кристиян Лачев сам срещу вратаря и нападателят не сбърка - 3:1. В последната минута Георги Младенов пропусна да направи резултата 4:1.

Триумфът на Левски бе изгледан от Николай Илиев, член на управителния съвет на клуба, главният селекционер на „сините” Дончо Донев и директорът на детско-юношеската школа Ясен Петров.

Лудогорец - Левски 1:3
0:1 Марио Христов 27
0:2 Георги Йомов 32
1:2 Даниел Георгиев 38
1:3 Кристиян Лачев 65

Стартови състави:

Лудогорец: Емил Господинов, Петър Петов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Даниел Гергов, Денислав Александров (Людмил Иванов), Илия Джепков-капитан (Николай Николов), Светослав Бонев, Томас Цвятков, Станчо Тодоров (Йордан Николов), Мартин Кирилов; Старши треньор: Атанас Димов

Левски: Вилислав Мичев, Антонио Иванов, Марио Мишев, Димитър Буров, Галин Ташев, Стефан Аличков-капитан, Ангел Максимов (Кристиян Лачев), Божидар Краев, Георги Йомов (Йордан Младенов), Димитър Любенов (Георги Младенов), Марио Христов (Алберт Райков); Старши треньор: Антон Кирилов

Съдия: Стоян Денев