2. - Левски
  3. Левски - Волфсбергер (3:0)

Левски - Волфсбергер (3:0)

Съперникът на "сините" е на предпоследното девето място в Бундеслигата на Австрия

77' Илия Юруков смени Прохазка.

74' 3:0! "Черната сила" се развихри. Мапуку открадна топката и направи рейд, който завърши с гол.

71' 2:0 за Левски! Буш изведе Жуниор Мапуку по лявото крило. Той нахлу, стреля и вкара. Буш се отчете с втора асистенция в мача

65' ГОЛ за Левски! Рошу се пребори за топката в средата на терена. "Сините" направиха бърза атака. Вутов получи топката и от 15 метра я прати във вратата на Волфсбергер.

56' Мапуку изскочи сам срещу вратаря, но стреля в него.

50' Мощен изстрел на Прохазка, който мина над вратата.

48' Отличен пас на Вутов изведе Буш срещу вратаря. Той опита да го прехвърли, но не намери вратата.

48' На полувремето Делио Роси направи 6 смени. Влязоха Кръстев, Ейолфсон, Рошу, Вутов, Мапуки и Буш.

45' Край на първото полувреме.

35' Силна атака на Левски по левия фланг. Горанов и Обертан размениха пасове. Французинът не намери добре топката и стреля в аут.

27' Пробив на Обертан, след което опита удар към вратата на Волсбергер, но встрани от целта

13' Панайотов нахлу в наказателното поле, но се забави. После върна по земя към Прохазка, който стреля силно, но в аут.

4' Вратарят на австрийците Кофлер удари лошо Костов в областта на кръста. След медицинска помощ нападателят се върна отново на терена.

2' Първа атака за Левски. Кабрал центрира по десния фланг, но вратарят хвана топката.

Левски ще срещне австрийския Волфсбергер във втората си контрола в Малта. Двубоят е днес от 17:00 часа и ще се проведе на стадиона на местния шампион Хибърниънс, който победи "сините" с 3:0 в първата проверката на столичани.

Съперникът на Левски е на предпоследното девето място в Бундеслигата на Австрия. Австрийците са много по-напред в подготовката, тъй като след 10 дни стартира официално втората част на тяхното първенство. Наставникът на 26-кратните шампиони Делио Роси ще заложи отново на схема 4-3-3.

Интересното е, че двете зимни попълнения Станислав Костов и Аймен Белаид, ще са титуляри. Първият ще води атаката, докато вторият ще си партнира в центъра на отбраната с Давид Яблонски.

Изключително интересно е, че Жуниор Мапуку беше пробван на крилото през последните дни за сметка на Габриел Обертан, който е здрав. Все пак бившият играч на Манчестър Юнайтед се очаква да бъде ляво крило, след като през есента играеше зад нападателя или втори нападател. Той пропусна първата среща поради леки болки в бедрото.

Собственикът на родния гранд Спас Русев също ще наблюдава мача, след като пристигна от България в лагера на тима за два дни.

СЪСТАВИТЕ:

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Иван Горанов, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Жорди Гомес, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Станислав Костов

ВОЛФСБЕРГЕР: Кофлер, Золбауер, Хютенбренер, Дос Санос, Офенхенбахер, Флекер, Верницниг, Цюндел, Ашимеу, Топчагич, Гшвайдел