2. - Левски
  3. Лудогорец U17 победи Левски с 4:2

Лудогорец U17 победи Левски с 4:2

В следващия кръг малките шампиони гостуват на Верея в Стара Загора

Шампионът в елитната група до 17 години Лудогорец изигра силен мач и победи с 4:2 Левски. Момчетата на треньора Милан Чирич тотално доминираха над "сините" и можеха да постигнат далеч по-изразителен успех. Освен четирите гола във вратата на столичани талантите от футболната академия на Лудогорец удариха три греди и пропунаха на два пъти сами срещу вратаря.

Началото на мача обаче не предвещаваше подобно развитие. Лудогорец поведе чрез Стоянов в 7-ата минута, но Левски бързо стигна до пълен обрат с голове от фаул и дузпа - 1:2. В самия край на първата част Ковачев изравни за 2:2 и остави развръзката за след почивката.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - Лудогорец. Момчетата на Чирич стигнаха до две нови попадения, дело на Мехмед в 43-ата минута и отново на Стоянов в 60-ата. "Сините" можеха да намалят, но пропуснаха дузпа, която бе втора за тях в срещата.

"Тотално надиграхме Левски. Доволен съм от резултата и представянето на момчетата. Така искам да виждам отбора", коментира треньорът Милан Чирич.

В предния кръг Лудогорец U 17 победи като гост Векта в Пловдив с 4:0. В следващия кръг малките шампиони гостуват на Верея в Стара Загора.