2. - Левски
  3. Тони Здравков: Спечелихме напълно закономерно (видео)

Тони Здравков: Спечелихме напълно закономерно (видео)

Левски има нужда от 2-3-ма класни състезатели, каза днешният старши треньор на "сините"

Мисля, че напълно закономерно спечелихме, заяви Антони Здравков, който беше записан като старши треньор на Левски в днешния мач срещу Локомотив Пд (3:2).

По думите му „сините” са тръгнали добре в мача, повели са, но са допуснали две груби грешки при статични положения.  Въпреки това продължихме да атакуваме. За съжаление пропуснахме да изравним до почивката. През второто Локо се затвори, анализира Здравков пред TV7.

Той коментира думите на новия треньор Николай Костов, според когото единственото положително нещо била победата, а иначе играта му се видяла слаба. „След като сме допуснали два гола на свой терен, значи има слабости”, каза Здравков, който призна, че неговата задача днес е била само да спечели мача.

"Важното беше отборът да спечели днес. Това беше моята задача. От утре се надявам да има развитие по другите въпроси."

Напълно е възможно да спечелим 9 точки до края на полусезона, ако играем така, както през второто полувреме. И преди съм го казвал – ако един футболист няма спокойствие пред гола, не може да реализира. Има какво да се работи още, нови изисквания, нов треньор, така че се надявам нещата да се променят за добро, отговори Здравков на въпрос на Novsport.com на пресконференцията.

"Левски има нужда от 2-3-ма класни състезатели. Ако бъдат привлечени, мисля, че Левски ще изглежда корено различно", загатна за селекцията помощникът на Гонзо.

Относно контузените футболисти в Левски, Здравков съобщи, че Симеон Райков е бил мъчен от херния, но досега не си бил признавал. На това се дължало и спадът във формата му. Крилото ще бъде опериран и ще бъде готов за началото на зимната подготовка. Тони Калво пък е почувствал болки в ахилеса през седмицата и затова не е играл. Орлин Старокин е имал "смущения в бедрото".