2. - Левски
  3. Юношите на Левски до 19 г. загубиха от връстниците си от Ботев Пловдив

Юношите на Левски до 19 г. загубиха от връстниците си от Ботев Пловдив

Срещата се игра на централния терен в Трявна

Левски загуби с 1:2 от Ботев Пловдив в последната контрола на юношите до 19 години в Трявна. Срещата се игра на централния терен в курортния град и бе част от подготвителния лагер на двата тима.

"Жълто-черните" изиграха силен мач, като само добрите изяви на Шейтанов ги лишиха от по-изразителен успех. В първите минути "сините" контролираха повече топката, но по никакъв начин не успяха да стигнат до сериозни опасности пред вратата на "канарчетата".

В 20-ата минута топката бе центрирана отляво и Стилиян Георгиев изби, след което Атанас Кабов стреля, а кълбото прелетя над вратата на Ботев. В 33-ата минута Иван Кирев и Здравко Жилов комбинираха пред наказателното поле на "сините", след което Кирев се озова очи в очи с Шейтанов и не пропусна - 1:0.

В 36-ата минута Здравко Жилов се озова на отлична позиция пред наказателното поле, но се засуети и се забави, а последвалият му удар бе блокиран от защитник. В 38-ата минута Валентин Тодоров пусна великолепен извеждащ пас към Иван Кирев и нападателят остана сам срещу вратаря на "сините", но този път стражът спаси.

В 41-ата минута Атанас Кабов пое топката в центъра на терена, навлезе в половината на "канарчетата" и шутира от 20 метра, но ударът му бе много неточен. В 44-ата минута топката влезе за втори път във вратата на столичани, но попадението на Здравко Дерменов бе отменено заради засада. В заключителните секунди на първата част Здравко Жилов пусна диагонален пас към Рангел Парасков, крилото овладя отлично и остана сам срещу вратаря, но и този път стражът се намеси великолепно и спаси.

По подобие на първото полувреме и в началните минути на втората част "сините" контролираха топката в по-дълги периоди от мача и този път се възползваха от превъзходството си. В 58-ата минута удар на Алекс Боримиров от свободен удар се отклони от напречната греда, а 3 минути по-късно резултатът бе изравнен. Георги Янев проби по левия фланг и центрира към Петър Иванов, който на няколко метра от вратата без проблеми вкара за 1:1.Това е втори гол на Пепи Иванов на лагера в Трявна,първия го вкара на Септември преди няколко дни.

В 76-ата минута пловдивчани отново поведоха в резултата, а голът бе копие на първото попадение на "канарчетата". Мартин Татаров и Петър Чалъков взаимодействаха пред наказателното поле на "сините" и Татаров се озова на стрелкова позиция, а ударът му не остави шанс на Шейтанов за 2:1.

В 79-ата минута капитанът на "жълто-черните" бе заменен принудително, след като получи травма в главата при сблъсък с противник. В 83-ата минута Шейтанов предотврати сигурен гол, след като Мартин Татаров бе останал сам срещу него и спаси удара на нападателя. В даденото от съдията продължение Иван Джоголов отправи удар от 18 метра, но вратарят се намеси добре и изби.

След този мач ''сините'' се прибират днес в София,където ще продължават с тренировките на базата на стадион ''Георги Аспарухов". Припомняме,че в първия кръг на Елитната юношеска група,момчетата на Димитър Телксийски гостуват на Черно море във Варна.