2. - Левски
  3. За първи път от 1997 г. Славия излиза срещу Левски като фаворит

За първи път от 1997 г. Славия излиза срещу Левски като фаворит

Тогава за последно Славия финишира преди Левски в класирането

В началото на седмицата доста чуждестранни бук-мейкърски компании определиха Славия за фаворит срещу Левски в предстоящия им сблъсък в неделя. Тази роля определено е непозната за белите, поне през този век. Сега обаче тимът от "Овча купел" е трети в подреждането, с три пункта повече от съперника си, който е пети, информира вестник "Тема спорт".

През сезон 1995/96 Славия спечели титлата в спор с Левски, след като изоставаше на полусезона. През следващата кампания (1996/97) белите отново финишираха преди противника си - те грабнаха бронзовите медали, а отборът от "Георги Аспарухов" трябваше да се задоволи с четвърто място. Любопитното е, че в тези сезони белите не успяха да стигнат до успеха срещу Левски - три равенства и едно поражение. С тях обаче се изчерпват и по-предните им класирания спрямо сините.

Затова и неделният сблъсък ще е доста необичаен. Освен всичко друго, възпитаниците на Иван Колев ще имат възможност да покажат дали започват да се чувстват уютно у дома. Въпреки че срещу себе си ще имат съперник, който ще иска да прави играта и белите отново ще могат да използват любимата си тактика с контраатаки. До момента Славия прави по-успешни двубои като гост. Не случайно и далеч от "Овча купел" има 7 спечелени точки в три мача, при голова разлика 5-1. У дома активът им е 5 пункта от четири срещи, при 3-1 отбелязани попадения.

При успех в неделя тази формация на белите завинаги ще остане в историята. Причината е, че ще запише четвърта поредна победа над Левски - нещо, което нито едно поколение преди това не е успявало да направи.