2. - Лига Европа
  3. Арсенал с лекота победи БАТЕ (Борисов) (ВИДЕО)

Арсенал с лекота победи БАТЕ (Борисов) (ВИДЕО)

Двубоят на стадион "Емиратс" приключи при резултат 3:0

Арсенал постигна очаквана победа срещу БАТЕ (Борисов) в среща-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа.

Двубоят на стадион "Емиратс" приключи при резултат 3:0. Точни за победителите бяха Мустафи, Сократис и Волков, пратил топката в собствената си врата още в 4-ата минута на мача.

Арсенал Отборът загуби сензационно гостуването си в Беларус с 0:1 и в крайна сметка се очакваше противниковият тим да се прибере в защита в днешния мач. Така и стана.

Мениджърът на "артилеристите" Унай Емери заложи на възможно най-доброто, с което разполага, за да може отборът му да преодолее пасива от едно попадение и да се класира за следващата фаза в турнира.

Този пасив бе заличен след едва 4 минути игра, когато прострелно центриране намери крака на Волков, който се опита да избие топката встрани, но вместо това я прати право в мрежата на вратаря си.

Натискът на домакините продължи и като по чудо те не удвоиха преднината си малко по-късно, след пропуск на Мхитарян от близка дистанция.

Последва и неточно отиграване на Йозил, преди Мустафи все пак да вкара заслужен нов гол за своя отбор, отново при бърза акция на лондончани в съперниковата половина.

След точно час игра Сократис засече по перфектен начин центриране от ъглов удар и покачи на 3:0, с което на практика сложи край на интригата в срещата.

Спечелването на втория по сила европейски турнир изглежда като най-лесния начин за лондончани да се преборят за място в Шампионската лига през следващия сезон, а Емери е показал нееднократно, че точно в този турнир е истински специалист.

Това бе второто домакинство на Арсенал срещу този противник в Европа, а в предишния случай отборът победи беларусите с 6:0 на своя стадион. Беларуските тимове трудно играят на Острова и са загубили 4 от последните си 5 мача в Европа, при гостувания на английски отбори.

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем