2. - Лига Европа
  3. Без Божинов, Спортинг тръгна перфектно в Европа (видео)

Без Божинов, Спортинг тръгна перфектно в Европа (видео)

„А Бола“: Тимът играе достатъчно силно и без звездите в нападение – контузеният Марат Измаилов и скъпият Валери Божинов“.

Спортинг надигра с 2:0 тима на Цюрих и оглави група D в стартиралата днес групова фаза на Лига Европа.

В двубоя не взе участие българинът Валери Божинов, който остана през всичките 90 минути на резервната скамейка.

Спортинг изигра едно силно първо полувреме и по-слабо второ. Аржентинският защитник Емилиано Инсуа откри резултата още в 4-ата минута с глава след центриране от свободен удар.

Ван Волфсвинкел добави още един гол в 21-ата, с което даде значителна преднина на гостите, а до влизане на Божинов в игра така и не се стигна при този резултат.

Според португалския вестник „А Бола“ единадесеторката на Домнигош Пасиенса „е показала, че тимът играе достатъчно силно и без звездите в нападение – контузеният Марат Измаилов и скъпият Валери Божинов“.

През втората част швейцарците взеха инициативата и натиснаха своя съперник. Спортинг имаше някой трудни моменти в мача, но се справи и удържа победата, която го изкачи на първо място в групата след равенството 2:2 на Лацио с Васлуй на Живко Миланов.