2. - Лига Европа
  3. Брьондби на пътя на Берое след общ резултат 11:0 срещу Ювенес (+ВИДЕО)

Брьондби на пътя на Берое след общ резултат 11:0 срещу Ювенес (+ВИДЕО)

Йохан Елмандер буди най-сериозно любопитство сред играчите на датския тим

Датският Брьондби подпечата класирането си за втория квалификационен кръг на Лига Европа с победа 2:0 като гост на Ювенес (Сан Марино). С общ резултат 11:0 „Момчетата от западните покрайнини” застават на пътя на българския вицешампион Берое в следващата фаза. Головете в Серавал вкараха добре познатият швед Йохан Елмандер и норвежецът Елба Рашани през второто полувреме.

Берое, който отстрани литовския Атлантас с общ резултат 5:1, ще бъде домакин в първия мач на 16 юли /четвъртък/, а седмица по-късно ще гостува.

През 2002 г. Левски елиминира Брьондби в първия кръг на турнира за Купата на УЕФА след общ резултат 5:2.

„Брьондби“ ИФ (Брьондби, Дания) е създаден през 1964 година и сред датските футболни среди е известен като най-популярният и подкрепян футболен клуб.

„Брьондби“ ИФ е десетократен шампион на страната, а шест пъти е вдигал Купата на Дания. През изминалия сезон 2014/15 тимът завършва на трето място в първенството, регистрирайки 16 победи, 7 равенства и 10 поражения в общо 33 шампионатни срещи.

Старши треньор на „Момчетата от западните покрайнини“ е датският специалист Томас Франк, който заема поста в „Брьондби“ от 2013 година насам. Отборът е съставен предимно от датски състезатели, но също личат имена на футболисти и от другите скандинавски страни Норвегия, Швеция и Финландия, а освен това и играчи от Аржентина, Парагвай и Република Южна Африка.

Потенциалният съперник е записал цели 18 участия в Европейските клубни турнири досега, като най-големият успех за „жълто-сините“ са достигнат четвъртфинал за КЕШ през сезон 1986/1987 и полуфинал в Купата на УЕФА четири години по-късно.

През изминалата кампания на Лига Европа „Брьондби“ е отстранен от белгийския „Клуб Брюж“ в третия предварителен кръг на турнира.

Съоръжението на „Брьондби“ ИФ е с капацитет 29 000 зрители, които се доближават по брой до цялото население на община „Брьондби“, наброяваща малко повече от 34 000 души. Стадионът ще приеме срещата реванш, която ще се играе на 23-и юли.

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем