2. - Лига Европа
  3. Динамо (Загреб) остана в играта, Аякс се класира за следващата фаза

Динамо (Загреб) остана в играта, Аякс се класира за следващата фаза

Отборът на Динамо (Загреб) постигна много ценна победа като гост на Андерлехт с минималното 1:0 в мач от група „А” на турнира Лига Европа. По този начин хърватите запазиха шансовете си за второто място, а Андерлехт пропусна отлична възможност да осигури мястото си в следващата фаза на турнира. Единственото попадение в срещата падна в 57-ата минута и бе дело на Слепичка.

В другия мач от групата Аякс постигна важна победа с 2:1 като гост на Тимишоара и подпечата участието си в елиминационната фаза. В срещата в Румъния бяха показани два червени картона за домакините, а голмайсторът на Аякс Луис Суарес на два пъти пропусна да отбележи от дузпа.

Още във втората минута Гога изведе домакините напред в резултата, но в 8-ата Луис Суарес изравни. В самото начало на втората част пък неговият партньор в атака Марко Пантелич бе точен за 2:1, след което Луис Суарес получи два шанса от бялата точка, съответно в 50-ата и 62-ата минута, когато бяха изгонени и Бонфим и Пантилимон от състава на домакините, но не успя да реализира и така резултатът остана непроменен.

С тази победа Аякс събра 11 точки в актива си и се бетонира на първото място с актив от 11 точки, като по този начин се класира за следващата фаза. Андерлехт е втори с 8 точки, Динамо е трети с 6, а Тимишоара е на последното място с едва 2 точки в актива си.

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем