2. - Лига Европа
  3. Галчев игра 30 минути, но Динамо /Б/ е пред отпадане от Лига Европа

Галчев игра 30 минути, но Динамо /Б/ е пред отпадане от Лига Европа

"Кучетата" загубиха с 0:2 от Металист /Харков/ в Букурещ

Българският халф Борис Галчев влезе като резерва малко над 30 минути за Динамо /Букурещ/ при загубата с 0:2 от Металист /Харков/ в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Водени от италианеца Дарио Бонети, „кучетата” предложиха постна продукция на публиката на „Арена Национал” в Букурещ. Бившият халф на ЦСКА Борис Галчев започна на пейката, но замени след час игра сенегалеца Иса Ба.

Украинците рано-рано хвърлиха в размисли съперника. В 9-ата минута една от звездите на Металист Клейтон Хавиер намери мрежата на вратаря Кристиан Балгардеан за 0:1.

Гостите се чувстваха комфортно в Букурещ, а неубедителната игра на Динамо не помагаше за някакъв обрат.

Още преди Галчев да се появи на терена Динамо вече изоставаше с два гола. Аржентинският нападател Кристалдо вкара втория гол за Металист в 57-ата минута.

Три минути след това попадение Борис Галчев влезе в игра. В 68-ата минута десният бек на украинците Фининьо получи втори жълт картон и бе изгонен.

Безсилието на домакините бе пълно, защото за 25 минути с човек повече те не успяха дори да вкарат почетно попадение и следващата седмица имат за задача да спечелят с поне два гола в Харков, ако искат да играят в групите на Лига Европа.
ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)