2. - Лига Европа
  3. Калмар е следващото препятствие пред Левски

Калмар е следващото препятствие пред Левски

Шведите биха Дачия в Молдова и чакат "сините"

Шведският Калмар ще бъде съперникът на Левски в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Това стана ясно след минималната победа с 2:0 на скандинавците в реванша срещу молдовския Дачия. Калмар продължава със същия общ резултат, тъй като първият мач бе завършил без голове.

По един гол във всяко едно от полувремената белязаха успеха на шведския тим, който миналата година сериозно бе затруднил Дебрецен преди двубоя с Левски преди групите на Шампионската лига. Исраелсон откри в 12-ата минута, а резултатът 1:0 се запази две минути преди края, когато Собраленсе окончателно сложи точка на спора.

Левски, който на практика си осигури класиране за третия предварителен кръг, предпоследен преди групите на Лига Европа, ще бъде гост в първия мач, който по програма е назначен за 29 юли (другия четвъртък). Двубоят обаче ще се проведе в Норкьопинг, защото стадионът на Калмар "Фредрикскаанс" не е бил одобрен от УЕФА за провеждане на мачове от евротурнирите. Поради тази причина шефовете на Норкьопинг са се съгласили да дадат своето съоръжение "Идротспаркен", което е повече от два пъти по-голямо на капацитет от "Фредрикскаанс", под наем за изиграването на двубоя.

Това е Калмар:
Калмар е създаден на 10 януари 1910 година, но успява да постигне по-сериозни успехи в Швеция едва през последната четвърт на миналия век. През 1981 година печели първия си трофей - Купа на страната. Повтаря постижението си шест години по-късно. През 2007 година печели за третия път Купата, а на следващата година става за първи път шампион на страната. Отборът има седем участия в евротурнирите, като най-големият успех е достигането на втория кръг на Купата на УЕФА през сезон 1987/88. През минлата година отпада от Шампионската лига от унгарския Дебрецен, който в последствие отстрани и българския първенец Левски.

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем