2. - Лига Европа
  3. Манолев и ПСВ направиха 1:1 в Копенхаген, Спарта Прага удари Клуж като гост

Манолев и ПСВ направиха 1:1 в Копенхаген, Спарта Прага удари Клуж като гост

Холандският ПСВ Айндховен завърши наравно 1:1 при гостуването си на датския Копенхаген в среща от група „К” на турнира Лига Европа. За гостите от Холандия цял мач на терена престоя българският национал Станислав Манолев, който отново се подвизаваше на позната позиция като ляв бек.

Бившето крило на Челси и Щутгарт Йеспер Грьонкяер изведе Копенхаген напред в резултата с гол от дузпа в 40-ата минута. През второто полувреме обаче „филипсите” стигнаха до изравнително попадение, дело на Джуджак в 71-ата минута за крайното 1:1.

В друг мач от групата Спарта Прага постигна драматична победа с 3:2 над 9 футболисти на Клуж насред Румъния. Два гола на Холенда в първите 13 минути изведоха Спарта напред в резултата, преди Траоре да намали на 1:2 в 25-ата минута.

През втората част домакините от Клуж останаха с 9 човека на терена, след като последователно Муресан и Мара получиха червени картони, съответно в 65-ата и 88-ата минута на двубоя. Въпреки това, Клуж се добра до равенство с гол на Дубарбие в 90-ата минута, но секунди по-късно Вилфред вкара гола на победата за Спарта.

Така след изиграването на срещите от 4-ия кръг ПСВ и Манолев са лидери в група “K” с актив от 8 точки. Спарта е втори със 7, Копенхаген е на трета позиция с 4, а Клуж е на последното място с актив от 3 точки.