2. - Лига Европа
  3. Манолев титуляр, ПСВ посрами черногорци с 9:0 (+ВИДЕО)

Манолев титуляр, ПСВ посрами черногорци с 9:0 (+ВИДЕО)

Холандският гранд размаза Зета с общ резултат 14:0 и влезе в групите на Лига Европа

Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ, а холандците се подиграха с черногорския Зета с 9:0 у дома. Така с фрапиращ общ резултат 14:0 „филипсите” се класираха за груповата фаза на турнира Лига Европа. Жребият за групите е утре.

ПСВ победи с 5:0 в първия мач, но в Айндховен вкара 5 гола само през първата част.

Заради ниската класа на съперника Манолев, който започна мача като десен бранител, изигра почти целия мач в половината на съперника.

Матиас Йоргенсен даде старт на головото шоу в 5-ата минута след асистенция на издънилия се за Холандия на Евро 2012 Джетро Вилемс.

Петер ван Оойхен направи 2:0 в 12-ата минута, а три по-късно Тим Матавц откри головата си сметка за вечерта – 3:0.

До почивката пак Матавц се разписа за 4:0 в 27-ата минута, като головият пас беше на Вилемс. Джорджиньо Вийналдум направи 5:0 в 39-ата, а при гола Вилемс направи хеттрик от асистенции.

След паузата домакините не си даваха много зор, но това не им попречи да вкарат нови 4 гола само за 20 минути.

Матавц направи хеттрик с гол за 6:0 в 63-ата минута.

Вийналдум покачи на 7:0 в 66-ата, Ван Оойхен се разписа също за втори път за 8:0. Вийналдум обаче оформи втория хеттрик в мача в 83-ата минута за крайното 9:0.

Въпреки убедителната победа над Зета с общото 14:0 бъдещето на Станислав Манолев в Айндховен остава неясно.
ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)