2. - Лига Европа
  3. Милионерите от ПСЖ отпаднаха болезнено от Лига Европа (видео)

Милионерите от ПСЖ отпаднаха болезнено от Лига Европа (видео)

Драма в група “F” на Лига Европа прекрати европохода на Пари Сен Жермен през този сезон

В последните мачове тази вечер френският тим спечели срещу  класиралия се вече Атлетик (Билбао) с 4:2, но и Ред Бул Залцбург спечели своя мач срещу Слован с 3:2, което значи, че заради по-добрите си показатели в преките мачове австрийците се класират напред, въпреки че и двата тима завършиха с по 10 точки.

В Париж Атлетик (Билбао) започна силно и Ортенече още в 3-ата минута смълча публиката за 0:1. По-мотивираните за успех домакини се върнаха в мача и обърнаха резултата още до почивката. Аржентинският плеймейкър Хавиер Пасторе изравни в 21-ата минута, а Матю Бодмер даде аванс от 2:1 за домакините с ново попадение в 41-ата.

Баските играеха само за честта си и Давид Лопес изравни за 2:2 в 55-ата минута. Резултатът се задържа такъв до последните минути. В 84-ата Нене изпусна дузпа, но само 60 секунди по-късно Иниго Перес забоде топката в собствената си врата за 3:2 в полза на ПСЖ.В последната минута Гийом Оро не сгреши този път от бялата точка и направи крайното 4:2.

В другия мач от група “F” Залцбург имаше нужда също от три точки, за да задържи ПСЖ зад себе си. Австрийците гостуваха на Слован (Братислава) и мачът започна кошмарно за тях.

Само за първите 6 минути словаците нанизаха два бързи гола. Милош Лачни се разписа в 3-ата и 6-ата минута и шокира гостите за 2:0.
Якоб Янчер намали на 2:1 от дузпа в 19-ата минута, а 5 минути по-късно Залцбург вече беше наравно със съперника след още един гол, този път на бразилеца Леонардо.

Втората част бе по-затворена, но автогол класира напред Ред Бул. Мариан Хад вкара в своята врата в 52-ата минута и Залцбург спечели с 3:2 на негостоприемния терен в Братислава, което осигури класиране напред на австрийците.

Залцбург се класира напред като втори в групата заради гола си на чужд терен срещу ПСЖ. Във Франция мачът завърши 3:1 за ПСЖ, а австрийците биха с 2:0 у дома. Така голът в Париж се оказа безценен за Ред Бул и даде живот на тима в Европа и напролет.

В тази група Атлетик (Билбао) завърши като лидер с 13 точки, Залцбург е втори с 10, ПСЖ също има 10 на трета позиция, а Слован завърши 4-ти с едва 1.