2. - Лига Европа
  3. Минимална победа за съперника на Литекс в латвийското първенство

Минимална победа за съперника на Литекс в латвийското първенство

Латвийският ФК Елгава- съперник на Литекс в турнира Лига Европа, спечели последния си шампионатен мач преди да се насочи към сблъсъците с оранжевите от Ловеч.

Латвийският ФК Елгава- съперник на Литекс в турнира Лига Европа, спечели последния си шампионатен мач преди да се насочи към сблъсъците с оранжевите от Ловеч. В изтеглена среща от 11-ия кръг Елгава се наложи на собствен терен с минималното 1:0 над последния в класирането Мета Латвияс Университете.

Единственото попадение вкара Глебс Клушкинс в 90-ата минута, който от близо прати топката с глава в мрежата, засичайки центриране от корнер. Иначе гостите от университетския отбор цял мач се защитаваха, почти не създадоха опасности пред вратата на Елгава, но късметът им изневери в последната секунда буквално.

За Елгава беше много важно завръщането на централния полузащитник- полякът Дариус Латка, както и възстановения му партньор в средата Гинтс Фрейманис, за когото обаче не се рискуваше с пускането му на терена. Началните минути бяха за домакините, които натиснаха, но след това играта се изравни. И първата реална голова възможност беше създадена чак в 41-ата минута чрез Олегс Малашенокс, отново след центриране от статично положение.

Второто полувреме започна с атака и удар на нигерийския нападател на Елгава- Кенеди Ериба, който принуди вратаря на Мета ЛУ Довис Ошс да се намесва майсторски. Следващата добра опция за гол се откри пред Рустам Сосранов, но и той пропусна. В 84-ата минута се оказа и най-добрата възможност за Елгава, тъй като Борис Богдашкинс излезе сам срещу вратаря, но нападателят нито стреля, нито потърси пас и провали атаката.

Състав на Елгава: Каспарс Икстенс, Валерийс Редико, Рустам Сосранов, Дариус Латка, Борис Богдашкинс, Олегс Малашенокс (68- Артис Яудземс), Абдулайе Диало, Александърс Губинс, Кенеди Окуе Ериба (78- Андрейс Кирилинс), Марцис Ошс, Глебс Клушкинс.

Мачовете на Елгава с Литекс са на 2-и и 9-и юли. Първата среща в Латвия е с начален час 21.00 часа.

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем