2. - Лига Европа
  3. НЕК се сгромоляса вкъщи срещу Хамбургер – 0:3

НЕК се сгромоляса вкъщи срещу Хамбургер – 0:3

Холандският НЕК Ниймеген загуби класически у дома от германския Хамбургер в първи 1/16 финален сблъсък от турнира за Купата на УЕФА. Този резултат означава, че холандците почти сигурно ще отпаднат от надпреварата още преди да се е изиграла срещата реванш в Германия. Срещата се игра на стадион „Де Гофер” и бе наблюдавана от около 12,500 здрители.

Мачът не започна с очаквания домакински натиск, като събитията се развиваха в центъра на терена. Двата тима се опитваха с дълги подавания да извеждат нападателите си в удобни стрелкови позиции. Около 20-тата минута, немският тим овладя инициативата и започна да владее по-често топката, но до опасни ситуации пред Бабос така и не се стигаше. С течение на времето гостите тотално успяха да наложат своя стил на игра, като вече се опитваха да достигат до вратата на НЕК постепенно, с многобройни подавания. В 41-та минута на срещата за игра с ръка пред наказателното поле на домакините бе отсъден фаул за Хамбургер, който бе превърнат в гол от халфа Пьотр Троховски – 0:1. Само 5 минути по-късно, след пробив и центриране на Младен Петрич, Алекс Силва засече топката с левия крак и направи 2:0 за „бургерите”. При този резултат дойде и почивката.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени много, с изключение на това, че темпото на игра значително се понижи. Тимът на гостите владееше повече топката и създаваше голови положения, докато домакините не можеха да намерят отговор на играта на немците. В 75-тата минута отново след пробив и центриране отляво на Младен Петрич, Ивица Олич успя покачи резултата на 3:0 за Хамбургер. Оттук до края на срещата гостите свалиха съвсем оборотите, а двубоят се доиграваше. Това бе и крайният резултат в срещата.

Реваншът е след седмица на стадион „Нордбанк Арена” в Хамбург, но той едва ли ще промени нещо и най-вероятно отборът от едноименния немски град ще продължи на 1/8 финалната фаза на турнира за Купата на УЕФА.

Стартови състави:

НЕК Ниймеген
: Бабос, Коендерс, Потулзен(Кивуву– 78м.), Зомер, Радомски, Ел Акчаоул, Давидс, Нтивазонкиса, Бьокеринг(Чибамба– 70м.), Сконе(Кабир– 46м.)

Хамбургер: Рост, Демел, Гравгаард(Бенджамин- 62м.) , Матийсен, Янсен(Торун- 86м.), Аого, Яролим, Троховски, Силва, Олич(Питролпа- 80м.), Петрич

Стадион : Де Гофер 12,500 зрители

Жълти картони:

НЕК Ниймеген: Радомски, Коендерс

Хамбургер: няма

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем