2. - Лига Европа
  3. ПСВ и Манолев обърнаха Рапид насред Букурещ

ПСВ и Манолев обърнаха Рапид насред Букурещ

Легия надви Апоел (Тел Авив) с 3:2 в мач с два обрата

Холандският гранд ПСВ Айндховен записа втора поредна победа в група "С" на турнира Лига Европа.

За „филипсите” цял мач игра българският национал Станислав Манолев, който се представи на ниво и заедно със своите съотборници се наложи с 3:1 при визитата си на Рапид в Букурещ.

Домакините обаче първи откриха резултата, след като в 28-ата минута точен в тяхна полза бе Дан Алекса, но малко преди почивката Вилфред Бума изравни, а в самия край на срещата ПСВ нанесе своя удар.

В 89-ата минута Ола Тойвонен осъществи обрата в двубоя, а в добавеното време Тим Матавз го затвърди и оформи крайното 3:1.

В другата среща от потока Легия (Вършава) надделя с 3:2 в мач с два обрата над гостуващия Апоел (Тел Авив).

Така ПСВ остана на върха в потока с 6 точки, следван от Легия и Рапид с по 3, докато Апоел е на последна позиция без точков актив.