2. - Лига Европа
  3. Рио Аве шокира Бешикташ насред Истанбул

Рио Аве шокира Бешикташ насред Истанбул

Ростов допусна обрат като домакин на Макаби Хайфа

Португалският Рио Аве поднесе една от изненадите в третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като отстрани Бешикташ насред Истанбул. В редовното време и продълженията мачът завърши 1:1, а при дузпите гостите бяха по-добри и победиха с 4:2. В 15-ата минута Гювен Ялчън засече с глава центриране на Неджип Юсал, за да даде аванс на домакините, а в 85-ата бившият нападател на ЦСКА Бруно Морейра изравни по същия начин. При изпълнението на дузпи Рио Аве беше точен и при четирите си изстрела, а турските играчи сгрешиха третия и четвъртия. След седмица иберийците посрещат Милан на своя стадион в плейофите на състезанието.

Междувременно, Ростов допусна обрат като домакин на Макаби Хайфа и така отпада от турнира с резултат 1:2. Руснаците поведоха още в 9-ата минута, благодарение на Елдор Шомуродов, но в 20-ата допуснаха Никита Рукавиця да изравни. Победното попадение отбеляза Мохамед Абу Фани в 60-ата минута, а в 69-ата Даниил Глебов от състава на Ростов си изкара червен картон.

В друг мач от Лига Европа Малмьо рагроми Локомотива (Загреб) с 5:0 като домакин. Два гола отбеляза Исак Киесе Телин (5, 17) след асистенции на Сьорен Риекс, а след подавания на Йо Инге Бергет се разписаха Ади Налич (31) и Ерик Ларсон, който пък асистира на Риекс (72) за крайния резултат.

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем