2. - Лига Европа
  3. Спарта /Прага/ изпусна като гост Фейенорд на Куман – 2:2

Спарта /Прага/ изпусна като гост Фейенорд на Куман – 2:2

Късен гол в добавеното време бе нужен на Фейенорд за 2:2 в Ротердам

Чешкият вицешампион Спарта /Прага/ направи реми 2:2 с Фейнеорд на стадиона в Ротердам в първа среща от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. И двата гола за чехите отбеляза Вацлав Кадлец през първата част, а домакините стигнаха до ремито в заключителните секудни.

През първата част контрите на Спарта се оказаха прекалено добри за Фейенорд. Вацлав Кадлец вкара два бързи гола в 23-ата – 27-ата минута, за да даде комфортен аванс на чешкия отбор. И двете асистенции бяха на гиганта в атака Леонард Квеуке.

Защитникът Микел Нелом намали за холандците след час игра. Роналд Куман направи две промени след това попадение, но най-важна се оказа третата смяна.

Легендарният бивш футболист пусна в игра Анас Ачабар на мястото на Гуйон Фернандес в 81-ата минута. Ачабар се отблагодари с късно попадение в третата минута на добавеното време за крайното 2:2.

Израелският Апоел (Тел Авив) взе резонна победа с 3:1 над люксембургския Дюделанж. И трите гола паднаха през първата част.

Жан-Филип Кайе си вкара автогол за 0:1 още в 4-ата минута. В 19-ата бившият бранител на Челси и Болтън Тал Бен Хаим вкара от дузпа за 0:2. Минута по-късно Аурелиен Йоаким изненадващо намали за 1:2, но Елрой Коен направи 1:3 в 26-ата минута.

В друг мач от плейофите Трабзонспор и Видеотон направиха скучно 0:0 в Турция.

Реваншите са следващия четвъртък (30 август).
ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)