2. - Лига Европа
  3. ЦСКА Москва отстрани Стенли и компания

ЦСКА Москва отстрани Стенли и компания

Отобрът на ЦСКА Москва успя да победи тима на Астън Вила с 2:0 и с общ резултат от 3:1 се класира в следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА. Тимът на Мартин О’Нийл излезе в доста експериментален състав и логично загуби.

Първата част започна с натиск на домакините, които търсеха попадение още от първата минута. Опасност за вратата на тима от Бирмингам създаваха Жирков, Драгоев и Вагнер Лав. Вила се опитаха да отговорят с няколко опасни контраатаки, но те не успяха да намерят целта.

Втората част отново започна с териториално преимущество за „червените” от Москва. Те владееха инициативата и отбелязването на гол бе въпрос на време. Попадението бе отбелязано в 60-ата минута, когато Юрий Жирков вкара за 1:0. След пряк свободен удар на Дзагоев Жирков успя да до вкара топката и по този начин да зарадва феновете изпълнили стадион Лужники.

След попадението играчите на Вила се опитаха да изравнят и по този начин да пратят срещата в продължение, но не успяваха да създадат добро голово положение. О’Нийл пусна няколко офанзивни играчи в търсене на попадение, но вместо това получи студен душ в последните минути. В 90-ата минута Вагнер Лав с чудесно попадение направи резултата 2:0 и прати тима на Вила обратно в Бирмингам.

ЦСКА Москва – Астън Вила 2:0

1-0
Жирков 60’

2-0
Лав 90’

ЦСКА Москва: Акимфеев, А.Березуцки, В.Березуцки, Игнашевич, Шенков, Красич, Рахимич, Семберас, Жирков, Дзагоев, Лав

Астън Вила: Гузан, Йънг, Дейвис, Найт, Шори, Албрингтън, Гарднър, Салифу, Сидуел, Банан, Делфунесио

Рефер: Брик

Стадион: „Лужники”

Повече снимки от мача може да видите ТУК
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем