2. - Лига Европа
  3. Украинският боец Металист отвя и Аустрия Виена с 4:1 (видео)

Украинският боец Металист отвя и Аустрия Виена с 4:1 (видео)

Домакините завършиха първи в групата кръг преди края и отиват на туризъм в средновековния Алкмаар.

Украинският боец Металист Харков отвя и Аустрия Виена с 4:1, за да се класира безответно като първи в група G на Лига Европа кръг преди края на тази фаза.

Макар и с изразителен резултат домакините не се справиха толкова лесно, но победата с три гола си е победа с три гола, а класирането на първо място е повече от заслужено за тима на Мирон Маркевич.

Металист поведоха още в 16-ата минута. Жозе Ернесто Соса направи двойно подаване и подаде към Девич на ъгъла на наказателното поле, който самоуверено прати топката в ъгъла.

Само три минути след това обаче гостите от Виена, които бяха дошли за победа, изравниха. Защитата на Металист не изчисти добре топката, Флориан Клейн подаде на Флориан Мадер, който извън всякакъв баланс прехвърли вратаря от 30 метра.

Пет минути преди края на полувремето обаче украинците пак поведоха чрез Едмар.

В 60-ата минута резултатът стана 3:1. Соса изпълни перфектно корнер до малкото наказателното поле. където Папа Гуе с глава отбеляза.

В 90-ата минута и самият Соса вкара. Клейтън Ксавие напредна отляво и центрира прострелно в наказателното поле, където най-добрият в мача направи победата изразителна.

Домакините завършиха първи в групата кръг преди края и отиват на туризъм в средновековния Алкмаар, докато във Виена излизат за победа срещу аутсайдера Малмьо.