2. - Лига Европа
  3. Виктория Пилзен стартира с равен срещу Рома в Лига Европа

Виктория Пилзен стартира с равен срещу Рома в Лига Европа

Аустрия Виена се наложи с 3:2 над Астра

Виктория Пилзен и Рома завършиха при резултат 1:1 в група „E” на Лига Европа.  Чехите, които бяха отстранени от Лудогорец в плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига, спечелиха точката в двубоя, въпреки че изоставаха в резултата пред собствена публика.

Италианският тим запчна ударно срещата и в 4-ата минута поведе в резултата след точно изпълнена дузпа на Пероти. Домакините обаче успяха да се върнат бързо в мача и в 11-ата минута Бакош изравни.

„Вълците” владееха повече топката и имаха добри възможности да поведат отново в резултата, но Пилзен съумя да удържи хикса и в крайна сметка точките бяха поделени.

В другия мач от групата Аустрия Виена се наложи като гост на Астра с 3:2 и оглави временното класиране в групата. Холцхаусер даде преднина на австрийците с гол от дузпа в 16-ата, но две по-късно Алибец изравни. Фрайсенбихлер покачи в 33-ата, а Грюнвалд направи 3:1 след почивката.

Сапунару намали четвърт час преди края на срещата, но силите на Астра не стигнаха за изравнително попадение.  В 79-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Ротпулер получи червен картон.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)