2. - Лига Европа
  3. Жилина ужили Астън Вила на "Вила Парк"

Жилина ужили Астън Вила на "Вила Парк"

Жилина наказа Астън Вила, Стилиян Петров не се появи в игра.

Отборът на Жилина постигна изненадващ успех с 2:1 като гост на английския Астън Вила в мач от група "F" на турнира за Купата на УЕФА.

Мениджърът на домакините Мартин О'Нийл пусна в игра повечето от резервите на отбора и даде почивка на някои от основните си играчи, сред които и българския национал Стилиян Петров
, който остана на резервната скамейка и не се появи на терена.

Гостите поведоха в резултата още в 16-та минута на мача, когато Лейтнер се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и прати топката в левия ъгъл на вратаря на Вила в този мач Брад Гузан.Истинският кошмар за Мартин О'Нийл дойде само 3 минути по-късно, когато Жилина стигна до втори гол. Стивар проби отлично по десния фланг, Адауто подаде на Пекарик, който върна топката на връхлитащия Стивар и последният прати топката за втори път във вратата на Гузан с хубав удар от близко разстояние. Все пак домакините върнаха един гол до края на полувремето, чрез младока Делфоунезо, след като Марлон Хеърлууд свали една висока топка на младия нападател, който с хубав удар с левия крак прати топката долния десен ъгъл на вратата на Жилина.

През втората част мениджърът на Астън Вила Мартин О'Нийл пусна последователно в игра Джеймс Милнър, Гарет Бари и Гейбриъл Агбонлохор, но и това не помогна на неговия тим да стигне до нов гол и да избегне срамната загуба. Най-донрите ситуации за домакините през второто полувреме се откриха пред Ашли Йънг, но той не успя да се възползва от тях. В 78-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена, когато авторът на първия гол Лейтнер получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. До края на срещата Астън Вила не успя да се върне в мача, въпреки че бе останал с човек повече и записа една от най-срамните си загуби у дома в европейските клубни турнири, а отборът на Жилина постигна исторически успех в своята история и записа първата си победа в турнира за Купата на УЕФА.

Въпреки загубата, Астън Вила остана на второто място в групата с актив от 6 точки, колкото имат и тимовете на Хамбургер и Аякс. Жилина от своя страна записа първата си победа в турнира и вече има 4 точки в своя актив.
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем