2. Литекс
  3. Берое '99 загуби полуфинала с Литекс '99 за Купата на БФС

Берое '99 загуби полуфинала с Литекс '99 за Купата на БФС

„Берое“ 99 загуби полуфиналния сблъсък за Купата на БФС от „Литекс“ 99 с 0:2. Точни за гостите бяха Иван Митрев в 14-та минута и Димитър Илиев в 79-та минута.

В 3-та минута Тони Иванов изведе Хосеин Трайков отляво, който центрира успоредно на голлинията, но Иван Митрев от непосредствена близост не успя да засече.

Две минути по-късно при идентична ситуация Трайков сложи топката на главата на Митрев, който от 5 м стреля в аут.

В 8-та минута Никола Гавов стреля от пряк свободен удар от 25 м, но нацели страничния стълб.

В 14-та минута гостите откриха резултата, след като Трайков проби от ляво и центрира в наказателното поле, където Митрев с глава реализира за 0:1.

В 18-та минута Йоан Атанасчев стреля по диагонал от 13 м, но право в ръцете на вратаря.

В 29-та минута след центриране от фаул на Станислав Жеков, Митрев стреля с глава, но стражът на домакините Андреев спаси.

Девет минути по-късно Тони Иванов от гостите удари без топка Мариян Тонев, но главният рефер показа жълти картони за двамата играчи.

В 48-та минута след центриране от корнер Мартин Минчев стреля с глава, но вратарят на гостите спаси.

В 54-та минута Мариян Тонев изведе Данчо Свиленски, който стреля по диагонала, но в аут.

Четири минути след това отново след центриране от ъглов удар стражът на „Литекс“ не се намеси добре, топката попадна в Свиленски, който отправи удар към вратата, но в тялото на бранител в оранжево.

В 62-та минута след контраатака по лявото крило топката бе подадена към Янков, който останал абсолютно сам срещу Андреев прати кълбото над вратата.

Десет минути по-късно капитанът на гостите навлезе в наказателното поле и пусна към Станислав Жеков, който от 7 м нацели десния страничен стълб.

В 77-та минута Магдален Петров получи сващане и трябваше да напусне терена. Атанас Димитров вече бе извършил всичките си смени и домакините завършиха срещата в намален състав.

„Беройци“ тръгнаха да търсят изравнително попадение, но при една контраатака гостите решиха двубоя с втори гол. Тогава Димитър Илиев получи топката в наказателното поле и останал сам срещу Андреев не сбърка за 0:2.

До края двубоят се изнерви и двата тима завършиха с намален състав, след като Мариян Тонев от „Берое“ и Станислав Жеков от гостите бяха изгонени.

„Берое“ 99 – „Литекс“ 99 0:2

голмайстори: 0:1 Иван Митрев 14′; 0:2 Димитър Илиев 79′
„Берое“ 99:  1.Симеон Андреев, 3. Владислав Маринов, 5. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 4. Радослав Калчев (67′ – 2. Юсеин Шериф), 8. Мартин Ковачев (к) (76′ – 11. Божидар Димитров), 7. Йоан Атанасчев , 15. Костадин Пеев (49′ – 17. Михаил Димитров), 14. Данчо Свиленски (75′ – 18. Марчо Костадинов), 9. Мариян Тонев, 10. Руси Чернаков; старши-треньор: Атанас Димитров
„Литекс“ 99: 99. Петър Петров, 7. Иван Турицов, 4. Николай Георгиев, 16. Димитър Илиев, 2. Мартин Минчев, 10. Николай Янков (к), 11. Тони Иванов (69′ – 8. Иван Иванов), 6. Никола Гавов (63′ – 17. Петър Петров), 9. Иван Митрев (73′ – 14. Николай Иванов), 15. Станислав Жеков, 18. Хосеин Трайков (80′ – 5. Айджан Идиризов);
жълти картони: Радолав Калчев, Мариян Тонев (Берое);Мартин Минчев, Тони Иванов, Димитър Илиев, Станислав Жеков (Литекс)
червен картон: Мариян Тонев (Берое); Станислав Жеков (Литекс)
главен съдия: Боян Славков (Пловдив)
помощник съдии: Ириней Бодуров (Пловдив), Йордан Петров (Пловдив)
делегат: Илко Томов (Пловдив)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен)
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига