2. Литекс
  3. Берое е на финал за купата при юноште старша възраст

Берое е на финал за купата при юноште старша възраст

Заралии надвиха Литекс след дузпи, на финала ги чака Левски

Юношите старша възраст на “Берое” (набор 1995) се класираха на финал за Купата на БФС. “Заралии” се наложиха над силния отбор на “Литекс”, който е водач в Елитната юношеска група при старшата възраст, с 5:3 при изпълнение на дузпи.

В края на мача за втори жълт картон ловчанлии останаха с човек по-малко, но беройци не успяха да реaлизират превъзходството. При рулетката на дузпите вратарят Теодор Койчев спаси дузпа изпълнена от Мартин Здравчев. Беройци пък вкараха и петте си наказателни удари, като точни бяха Пламен Тенев, Петко Ганев, Адриян Минчев, Александър Манолов и Кирил Личев.

В 9-ата минута Кирил Личев центрира от дясно по земя в наказателното поле, Ангел Костов пробва ножичен удар, но в тялото на Александър Къснеделчев. Топката попадна в Адриян Минчев, който стреля извън наказателното поле, но отново бранителя на гостите се намеси добре.

Две минути по-късно Адриян Минчев насочи добре топката в горният десен ъгъл с удар от 26 метра, но стражът на “оранжевите” са намеси добре и изби в корнер.

Две минути след това Кирил Десподов стреля от границата на наказателно поле, но в тялото на Пламен Тенев.

В 28-ата минута Николай Георгиев намери Ангел Костов в наказателното поле, таранът се обърна и стреля в горният ляв ъгъл, но Георги Кунчев спаси.

Три минути по-късно Адриян Минчев стреля, но в тялото на футболист на гостите. Топката попадна във Венцислав Иванов, който стреля от 14 метро, но с върна на пръстите си Кунчев успя да избие в корнер.

В 35-ата минута Денислав Мицаков залъга бранител на домакините и отправи удар от 13 метра, но право в ръцете на Теодор Койчев.

В 81-ата минута Александър Манолов бе изведен зад защитата на “Литекс”, предоля вратаря, но избяга в дясно по атаката. Все пак осмицата реши да потърси Ивелин Монев, но точно преди да стреля Мартин Здравчев се намеси решително.

В 86-ата минута Ивелин Монев напредна и бе фаулиран от Александър Къснеделчев, който получи втори жълт картон и остави съотборниците си с в числено намален състав. Прекият свободен удар бе изпълнен от Александър Манолов, който от 21 метра прати кълбото на сантиметри над вратата.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, където “Берое” реализира и при петте си изпълнения, а Мартин Здравчев пропусна за “Литекс”.

На финала “Берое” 95 ще срещне връстниците си от “Левски”, които се наложиха с 4:0 над “Локомотив” (Пловдив) в Пловдив.

“Берое” 95 (Стара Загора) – “Литекс” 95 (Ловеч) 0:0 (5:3 след дузпи)
дузпи: 1:0 Пламен Тенев, 1:1 Реян Даскалов, 2:1 Петко Ганев, 2:2 Чавдар Ивайлов, 3:2 Адриян Минчев, х Мартин Здравчев, 4:2 Александър Манолов, 4:3 Георги Минчев, 5:3 Кирил Личев

“Берое” 95: 1. Теодор Койчев, 2. Николай Георгиев, 5. Петко Ганев, 4. Пламен Тенев (к), 17. Васил Ботев, 6. Адриян Минчев, 13. Жюлиен Бенков, 7. Кирил Личев, 10. Венцислав Иванов (90′+1′- 16. Светлин Симеонов), 11. Ивелин Монев, 9. Ангел Костов (73′- 8. Александър Манолов); неизползвани резерви: 12. Стоян Милев, 3. Диян Динев, 14. Димитър Трайков, . Силвестър Дочев, 15. Никола Грозданов;
Старши-треньор: Господин Мирчев

“Литекс” 95: 27. Георги Кунчев, 22. Денислав Мицаков, 21. Пламен Гълъбов, 2. Александър Къснеделчев, 13. Мартин Здравчев, 18. Даниел Стефанов (46′- 11. Атанас Колев (89′- 5. Мартин Митов)), 10. Чавдар Ивайлов, 8. Реян Даскалов, 16. Димитър Бояджиев (53′- 14. Стефан Неделчев), 7. Кирил Десподов, 9. Георги Минчев (к); неизползвани резерви: 96. Георги Петков, 3. Силвестър Цочев, 6. Александър Смилков, 15. Христо Стоев; старши-треньор: Евгени Колев жълти картони: Адриян Минчев (54′- груб фаул), Петко Ганев (76′- задържане), Александър Манолов (88′-неправилно изпълнение на фаул) ["Берое"]; Чавдар Ивайлов (25′- задържане), Атанас Колев (56′- груб фаул), Александър Къснеделчев (74′- груб фаул), Пламен Гълъбов (82′- груб фаул), Александър Къснеделчев (86′- груб фаул) ["Литекс"] червен картон: Александър Къснеделчев (86′- втори жълт картон)["Литекс"]

Главен съдия: Боян Славков (Пловдив)

стадион: ”Берое” (Изкуствен терен), Стара Загора

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига