2. Литекс
  3. Берое U19 загуби от Литекс U19 с 0:2 (СНИМКИ)

Берое U19 загуби от Литекс U19 с 0:2 (СНИМКИ)

Динко Митрев и Стефан Неделчев донесоха успеха за "оранжевите"

„Берое“ U19 загуби от „Литекс“ в мач от Елитната група до 19 г. с 0:2. Гостите определено бяха по-добрия отбор на терена през по-голямата част на мача, имаха по-чистите положения за гол и заслужено спечелиха двубоя. Точни за ловчанлии бяха Динко Митрев в 10 мин. и Стефан Неделчев в 88 мин. Мачът се игра на Изкуствения терен на комплекс „Берое“ при непрестанен дъжд.

Първата опасност пред една от двете врати дойде още в 3-ата минута, когато след добре организирана контраатака за „Литекс“ топката бе центрирана в наказателното поле на Михаил Михайлов, където Георги Минчев засече с глава, но над вратата.

В 6-ата минута, след изпълнение на пряк свободен удар за ловчанлии топката попадна у Раян Даскалов, който стреля от около 23 метра, но ударът му премина покрай гредата.

В 8-ата минута Иво Илиев изведе Михаел Лалев в предни позиции. Нападателят на „Берое“ успя да нанесе удар, който обаче бе блокиран от защитник.

Резултатът бе открит в 10-ата минута, когато Георги Арабаджиев пробва да изведе Динко Митрев в наказателното поле на Михайлов. Топката все пак достигна до крилото на гостите след щастлив рикошет в крака на играч в зелено и Митрев отбеляза след диагонален плътен удар по земя.

В 23-ата минута Димитър Трайков центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите, където Жюлиен Бенков успя да играе с глава, но ударът му бе неточен.

Две минути след това Георги Минчев получи топката в накзателното поле на домакините и стреля от малкото накзателно поле мигновено, но изстрелът му премина на сантиметри от дясната греда на Михайлов.

В 35-ата минута Никола Колев центрира в наказателното поле на „Берое“, където топката бе засечена от Александър Георгиев на втора греда, но ударът му премина над вратата. Минута по-късно Никола Колев отново навлезе в наказателното поле на Михайлов и пробва центриране по земя, но топката бе избита от защитник.

Втората част също започна с опасност пред вратата на „Берое“. В 47-ата минута, след продължителна акция Георги Минчев бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му не намери целта.

Четири минути след това Венци Иванов стреля от дистанция, но ударът му премина на сантиметри от вратата на гостите.

В 63-ата минута Георгиев проби по лявото крило и пусна успореден пас към Арабаджиев, който от 6 метра стреля, но Борислав Желязков успя да избие пред голлинията.

В 67-ата минута Ангел Костов получи дълъг пас, овладя и навлезе в наказателното поле на „Литекс“, където центрира по земя към Илиев, но защитник в оранжево изпревари със секунди крилото на домакините и успя да избие.

Две минути след това Трайков центрира от корнер, където Пламен Тенев успя да играе с глава, но топката премина над гредата.

В тези минути беройци имаха игрово преимущество и можеха да изравнят, но не успяха да се възползват от своите ситуации. Първо в 75-ата минута Кирил Личев центрира остро от пряк свободен удар, но стражът на ловчанлии Георги Кунчев успя да избие извън опасната зона. Две минути след това Пламен Тенев намери Венцислав Иванов с дълъг пас в предни позиции. Иванов успя да овладее и нахлуе в наказателното поле, финтирайки двама бранители на гостите и стреля по диагонала, но ударът му премина в страни от вратата.

Мачът бе решен две минути преди изтичне на редовното време, когато Денислав Мицаков изведе по отличен начин Стефан Неделчев зад гърба на беройската отбрана. Неделчев напредна в наказателното поле и с премерен шут покрай Михайлов покачи на 0:2.

Последната опасност пред една от двете врати дойде в добавеното време, когато Кирил Личев центрира в наказателното поле на „Литекс“ от пряк свободен удар, но защитата в оранжево отново се справи.

По този начин момчетата на Иван Гаджев останаха с актив от  35 точки и се намират на седмо място. В следващия кръг на Елитната група „Берое“ U19 гостува на „Велбъжд“ (Кюстендил). Мачът е в неделя 13 април.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига