2. Литекс
  3. Литекс победи участника на световното Чавдар (видео и снимки)

Литекс победи участника на световното Чавдар (видео и снимки)

Литекс победи участника на световтото първенство за ученици Чавдар (Етрополе) в двубой от елитната юношеска група за деца, родени през 1994 г. „Оранжевите” се наложиха с 2:1 като гост в Правец.

Литекс победи участника на световтото първенство за ученици Чавдар (Етрополе) в двубой от елитната юношеска група за деца, родени през 1994 г., предаде репортер на Novsport.com. „Оранжевите” се наложиха с 2:1 като гост в Правец. Въпреки поражението футболистите на Петър Христов показа силна и организирана игра и само късметът ги лиши от равенството.

Ловчанлии се възползваха от неконцентрираната игра на домакините в началните минути на двубоя и бързо направиха преднината си много комфортна. Още в петата минута Кристиян Малинов засече центриране на Ангел Здравчев, който много добре напредна по левия фланг и без проблеми прати топката във вратата на Чавдар. Само 120 секунди по-късно отново Малинов реализира, като и този път асистенцията бе дело на Здравчев, който записа силен мач в Правец.

Момчетата на Христов постепенно се активизираха, вдиганаха оборотите и на няколко пъти можеха да намалят преднината на „оранжевите”. След двете бързи попадения те започнаха да контролират положевието на терена и накараха Литекс да се прибере за известно време в собествената си половина.

Играчите на Евгени Колев промениха тактиката си, което в известна степен взене смут в обраната на Чавдар. Те разчитаха предимно на бързи контри и пасове от дълбочина и бранителите на домакините на моменти бяха много затруднявани.

Най-чистото положение за Чавдар се откри пред Владимир Петров през второто полувреме. Той  се озова сам на празна врата, след като топката бе изсипана в наказателното поле, но не успя с удар с глава да намери целта от непосредствена близост.

Почетното попадение за домакините вкара Стоил Николов, който записа хеттрик срещу Бразилия на световното, в 88-ата минута от дузпа. Тогава Иван Каракостов бе съборен в наказателното поле и главният съдия без да се замисил посочи точката за изпълнение на наказателен удрар. Николов изпълни хладнокръвно и прати кълбото в долния ляв ъгъл.

Старши треньорът на Чавдар Петър Христов каза след мача пред репортер на Novsport.com, че е доволен от своите футболисти и отдаде загубата както на натрупалата се умора, така и на контузени играчи.

„Умората от пътуването и натовариеня цикъл на световното първенството оказа влияние. Това обаче не трябва  да е опрадвание. Гостите доминираха и заслужено победиха. Допуснахме в защита елементарни грешки . Двойката централни бранители и нападетелят ни се преставиха добре. Не сме тренирали целия отбор заедно от известно време . Политиката на школата на клуба е да търсим млади таланти,  които да стигнат до професионалния футбол”, обясни той.

Наставникът на победителите Евгени Колев поздрави противника за силното представяне и каза, че е има още много върху какво да ес работи в неговия тим, като изтъгкна многото пропуски пред вратата на Чавдар.

„Наистана се получи добър двуой. За треньорите не беше толкова лесно, както за зрителите. Треперихме до последно, но все пак победихме. Можеше да спечелим с 5-6 гола, но направихме много пропуски. Важни са титлите, но развитието е по-важно, особено за тези млади момчета. В последните години показваме, че в нашия клуб се работи здраво и вървим напред. Нивто в Литекс е много високо, разчитаме поне един – двама  да влязат  в мъжкия отбор. Ако има някакви интереси за момчетата, тоа може само да ни ласкае, но още нищо не се знае. Ангел Здравчев, който е  капитан, загатна голям потенциял и се вижда, че има бъдеще”, добави Колев.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига