2. Литекс
  3. Литекс разгроми Монтана в контрола (снимки)

Литекс разгроми Монтана в контрола (снимки)

Ловчанлии се наложиха с убедителното 4:0 в контролна среща, играна в Сандански

Отборът на Литекс постигна победа с 4:0 в контролен мач срещу Монтана, игран в град Сандански. Novsport.com предостави на читателите си възможност да следят срещата чрез описание минута по минута на уебстраницата ни, благодарение на нашия репортер Хасан Шекиров.  За „оранжевите” се разписаха Барт в 29-та минута и Том в 33-та. В 70-та Георги Иванов си отбеляза автогол за 3:0, а Цветанов десет минути преди края оформи крайното 4:0.

Футболистите на Литекс можеха да поведат в резултата още във 2-та минута чрез Йеленкович, но ударът му мина над вратата на Левашки. В 10-та минута Занев центрира отляво, но Нифлор не можа да засече топката и резултатът остана непроменен.

В 15-та минута Монтана имаха чудесен шанс да поведат, след като Илиев със силен шут нацели сглобката на вратата зад Винисиус Баривиейра. Интересен факт за тима на Литекс е, че още в първите 15 минути на срещата капитанът Небойша Йеленкович се контузи и напусна принудително, като на негово място влезе Сандриньо.

В 23-та минута „оранжевите” пропуснаха страхотен шанс за гол – Том проби и направи двойно подаване с Янев, но ударът на Том бе право в ръцете на Левашки. Четири минути по-късно пред Том се откри още една възможност за попадение, но той не можа да отправи опасен удар.

В 29-та минута Литекс поведе чрез Барт, след добро центриране на Христо Янев. Само четири минути по-късно резултатът стана 2:0 в полза на ловчанлии. Том вкара от точката за изпълнение на дузпа след пас от страна на Берберович.

В 38-та минута Луис Едуардо беше близо до намаляване на резултата. Миро Иванов центрира към Мичев, който свали топката на Едуардо и последният стреля от воле, но кълбото премина над вратата на Литекс.

През втората част наставникът на „оранжевите” Любослав Пенев смени целия си състав, с изключение на дошлият на проби Диуф. Диуф се представя чудесно до момента. Атанас Джамбазки от своя страна вкара всичките си резервни футболисти в игра.

В 70-та минут а Литекс направи резултата класически, благодарение на автогол на резервата на монтанци Георги Иванов. В 72-та минута Цветанов уцели греда след самостоятелна акция, а в 79-тата успя и да се разпише за крайното 4:0.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига