2. Литекс
  3. Литекс замина за Словакия, ще атакува Жилина от първата минута

Литекс замина за Словакия, ще атакува Жилина от първата минута

Ангел Червенков обмисля да пусне Брату и Нифлор заедно в атака, Барт и Петков останаха в България

Тотална атака срещу Жилина от първата минута. Това обмисля треньорът на Литекс за утрешния реванш срещу словашкия тим от третия предварителен кръг на Шампионската лига, пише в днешния си брой вестник „Меридиан мач”. Отборът вече замина за Словакия, където ще гони успеха срещу един от кошмарите на Левски.

„Оранжевите" задължително трябва да вкарат гол на стадион „Под Дубном", ако искат да съхранят шансове за класиране в плейофите на Шампионската лига. Червенков не е далеч от мисълта да пусне Уилфред Нифлор и Флорин Брату заедно в атака.

Румънецът излезе титуляр срещу Миньор и дори отбеляза важния първи гол за крайното 2:1. Нифлор пък влезе като резерва, но показа голямо желание и отлична физическа форма. Сигурен титуляр е и Ивелин Попов, който при отсъствието на Дока играе на непривичния пост в лявата част на халфовата линия.

Големият проблем пред Ангел Червенков е контузията на Александър Барт. Както е известно, французинът получи травма в рамото в първите минути на домакинския мач срещу Миньор от първия кръг на „А" група и не отпътува с отбора за Словакия. В България остана и ветеранът Ивайло Петков, който също има проблеми с контузия

Ангел Червенков ще обяви титулярния състав на Литекс утре по обяд.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига