2. Литекс
  3. Мирослав Миндев спаси Сливен от загуба срещу Литекс – 2:2

Мирослав Миндев спаси Сливен от загуба срещу Литекс – 2:2

Сливен посреща тима на Литекс в мач от 28-ия кръг на „А” група, който ще се играе от 17:00 часа на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен.

Мирослав Миндев донесе равенство за своя Сливен с двата си гола в срещата от 28-я кръг на „А” група срещу тима на Литекс. Срещата приключи с резултат 2:2, като домакините трябваше да два пъти да изравняват резултата. За гостите от Ловеч се отличиха Диего и Манолев съответно в 3-ата и 17-ата минути. Със спечелената точка днес Сливен запази 12-ата си позиция с актив от 32 точки. Футболистите на Станимир Стоилов ще срещнат големи трудности в борбата за третото място, след като позволиха на Черно море да се откъсне с 56 точки на третото място след  Левски и ЦСКА. Литекс е пети с равен актив от точки 52 с тима на Локомотив (Сф).

Мачът зарадва 4000-те хиляди запалянковци на ст. „Хаджи Димитър” с вихрено начало. Литекс откри резултата още в третата минута, след гол на Диего, но не и без „помощта” на стража на Сливен Здравко Чавдаров, който изпусна топката и дари гостите с „безплатен” гол.

„Воеводите” обаче реагираха подобаващо и само след шест минути игра се върнаха в мача благодарение на Мирослав Миндев. Нападателят на домакините се извиси над противниковата отбрана и реализира точно центриране от ъглов удар на Илия Илиев. Неочакваният старт на срещата бе засвидетелстван с последвалия светкавичен отговор на ловчанлии. Гостите поведоха за втори път благодарение на съобразителния  Станислав Манолев, който се възползва от разбъркване в малкото наказателно поле на Здравко Чавдаров.

След третия гол от началото на мача представянето на двата тима се сгромоляса. С преднината на своя страна Литекс поуспокои темпото и съсредоточи усилията си в средата на терена, където играчите на Станимир Стоилов предпочетоха да разчитат на продължителни разигравания.

Кратко след гола на Манолев играта с разтежение напусна Илия Илиев, като на негово място влезе Марко Марков.
След почивката Сливен и Литекс вдигнаха темпото и в рамките на вторите 45 минути си размениха по няколко опасни контраатаки и удари извън границите на наказателното поле. В 76-ата минута Иван Стоянов и Караматев  комбинираха опасно, топката попадна в голмайстора Мирослав Миндев. Той се разписа, но попадението му не бе зачетено, тъй като Караматев бе в положение на засада.

Въпреки всичко Миндев успя да зарадва почитателите на Сливен с гол седем минути преди края на редовните 90 минути. По ирония на съдбата след груба грешка в отбрана Мишо Венков  изпусна топката срещу Явор Въндев, влезлият като резерва нападател успя да затрудни Голубович. Вратарят на гостите изби кълбото, но топ попадна в краката на непокрития Миндев и той се разписа за втория си гол.

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига