2. Литекс
  3. Слагат три мача от "А" група навръх Великден

Слагат три мача от "А" група навръх Великден

Три мача са програмирани да се играят навръх Великден. Празник е, но ще се ходи и на стадиона. Поне така са решили от БФС и телевизията.

Първо в събота от 15,00 ч. е двубоят Локо (Сф) -Академик. В неделя по същото време в Стара Загора пък ще играят Берое и Левски. Най-безумно изглежда обаче двубоят Литекс - Видима. Той е в Ловеч в неделя от 21,00 ч. Шампионите, които и без това нямат публика, рискуват да играят като в дома на покойника. Останалите мачове са в понеделник. Вечерта на същия ден е двубоят Калиакра - Локо (Пд), също от 21,00 ч.

Инциденти по празниците

Точно на Великден стават и най-големите инциденти във футбола ни, сочи историята.

1997 г. - Навръх Великден става голям скандал на мача Металург - Спартак (Пд) от „Б" група. Пияни запалянковци от Перник нападат автомобила, който откарва съдийската бригада на полувремето към съблекалнята. Стаята, в която са гостите, е разбита, а футболистите са заплашвани да дадат мача. Спартак, който удържа 0:0 на почивката, пуска пет гола през втората част.

1998 г. - Мачът Литекс -Левски (1:1) е насрочен да се играе точно на празника. Остава в историята със сбиването на пистата между президента на Левски Томас Лафчис и треньора на Литекс Димитър Димитров-Херо, който провокира боса на сините.

1999 г.- Навръх Великден на полувремето на мача в
Кюстендил са бити играчи от ЦСКА и двубоят не завърши. Няколко състезатели на червените ядат юмруци в коридора пред съблекалнята. Армейците отказват да излязат на терена и си заминават към София.

2001 г. - Мачът Миньор -Левски в Перник е прекратен след почивката, след като публиката започва да хвърля камъни към терена. Повод става решението на рефера Антон Генов да изгони двама футболисти от пернишкия тим. В яда си Тони Евтимов от Миньор го замеря с обувката си.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига