2. Литекс
  3. Въпреки ритниците от бдинци, Литекс остава непобеден

Въпреки ритниците от бдинци, Литекс остава непобеден

"До 20-та минута съдията трябваше да им вдигне 3 червени картона", отсече Живко Желев

Литекс отнесе голямо ритане във Видин, където завърши реми 1:1 с местния Бдин в поредния кръг на Северозападната “ В“ група. За футбол обаче в тази среща много-много не може да се говори, тъй като ловчанлии бяха неприятно сюрпризирани от грубата игра на домакините.

Според наблюдавали мача, край река Дунав се е играело на “месо“ , а оранжевите футболисти са били вдигани на по два метра във въздуха при безкомпромисните влизания на съперника.

“Честно казано, такова нещо не съм виждал. До 20-та минута съдията трябваше да им вдигне 3 червени картона.Хиксът не е фатален за нас, но съм възмутен от липсата на феърплей на терена“, заяви наставникът на Литекс Живко Желев, цитиран от официалния клубен сайт.

Иначе за статистиката, видинчани откриха в 60-та минута, а в 75-та влезлият като резерва ветеран Деско Русев изравни след асистенция на Коце Генков. В последния четеърт час на мача Литекс изпусна 3-4 изгодни положения за да си осигури победата, но Русев, Иван Филипов, Селимински и Мицаков нямаха шанс да се разпишат.

Съставът на Литекс срещу Бдин: Вълков, Мицаков, Ив. Иванов, Грозев, Филипов, Димитров, Р. Иванов(70-Д. Русев), Тодоров(60-Селимински), Здравчев(50-Генков), Кр. Петков, Писаров;

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига