2. Литекс
  3. Видима Раковски препъна Литекс в Севлиево - 1:1 (видео)

Видима Раковски препъна Литекс в Севлиево - 1:1 (видео)

Шампионите изравниха в последните минути след куп пропуски

Аутсайдерът Видима Раковски измъкна точка на шампиона Литекс при домакинството си от втория кръг на „А“ група.

След бойка игра тимът от Севлиево направи 1:1, а можеше и да спечели три точки, ако бе издържал още няколко минути в края.

Гостите от Ловеч имаха доста възможности за гол, но отново не можаха да реализират положенията си, докато групирани отзад, играчите на Видима използваха всяка възможност за контраатака.

Първата част мина без голове, като Литекс нападаше повече, но гол не падна. Най-опасната ситуация за гол дойде в 35-ата минута, когато Джерманович стреля от много добра позиция, но Василев спаси.

В началото на второто полувреме обаче Видима изненадващо поведе. В 55-ата минута след бърза контраатака на Видима Ангел Русев нахлу отдясно в наказателното поле на Литекс и пусна по земя към Веселин Стойков, който от чиста позиция откри резултата.

Малко след това Светослав Тодоров направи фрапантен пропуск. В 63-ата минута пък Видима пропусна при контра да направи 2:0, а 71-ата Селио Кодо сам срещу вратаря също пропусна.

В последните минути мачът стана инфарктен. В 86-ата минута защитник на Видима игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена. Две минути след това обаче Христо Янев падна в пеналта и този път нарушение бе отсъдено. Светльо Тодоров застана зад топката и изравни.

В последните няколко минути Видима издържа и запази поне точката.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига