2. Литекс
  3. Юношите на Берое отстраниха Литекс и са на 1/4 финал

Юношите на Берое отстраниха Литекс и са на 1/4 финал

По-рано през месеца същото сториха и родените през 1998 година, които спечелиха двубоя си срещу „Монтана“ със 7:0

Родените през 1996 година възпитаници на школата на „Берое“ се класираха за четвъртфинал за Купата на БФС, след като се наложиха днес с 2:0 над състава на „Литекс“. Димитър Трайков откри резултата в началото на първото полувреме, а Александър Манолов го удвои след час игра.

В 6-ата минута Светлин Симеонов центрира от ъглов удар вляво от вратата на Аврамов, но след кратко разбъркване в наказателното поле кълбото бе изчистено. Последва ново центриране от страна на Симеонов, но и този път неуспешно.

Четири по-късно Николай Георгиев изсипа топката в наказателното поле, където Жюлиен Бенков и Михаел Лалев си попречиха взаимно, без да отправят удар към вратата.

В 12-ата минута Димитър Трайков получи топката пред наказателното поле на гостите и с техничен удар от 25 метра в горния десен ъгъл на Иван Аврамов откри резултата – 1:0.

Последваха минути, изпълнени с повече борба в центъра на терена и без опасности пред двете врати.

В 27-ата минута Кирил Личев центрира в наказателното поле към Михаел Лалев, но той се сблъска със стража на гостите и не успя да нанесе удар по посока на вратата.

След добър пробив отляво на Михаел Лалев четири минути по-късно кълбото бе предоставено на намиращия се на дъгата на наказателното поле Кирил Личев. Той стреля оттам, но топката премина встрани от целта.

Секунди след това Димитър Трайков навлезе на скорост в наказателното поле, но кълбото бе изчистено в ъглов удар.

Удар на Димитър Трайков от 20 метра попадна право в стража на „Литекс“.

В последната минута на първата част Чавдар Ивайлов пробва удар от дъгата на наказателното поле, но Михаил Михайлов изби със завиден рефлекс в ъглов удар.

При последвалото центриране се получи разбъркване в наказателното поле, при което гостите от „Литекс“ имаха претенции за игра с ръка на състезател в зелен спортен екип, но главният арбитър на двубоя остави играта да продължи.

През второто полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена. Докато „заралии“ се опитваха да запазят минималната си преднина, гостите от Ловеч търсеха изравенително попадение, което бе и предпоставка за много нарушения при единоборства.

Кирил Личев центрира от ъглов удар в 51-ата минута към влезлия на почивката Александър Манолов. Той засече кълбото с глава, но стражът на гостите с върха на пръстите си я изби в ъглов удар.

След точно час игра Александър Манолов навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от стража Иван Аврамов, а Боян Славков посочи бялата точка. Зад кълбото застана потърпевшния в ситуацията Манолов, който с плътен удар в горния десен ъгъл покачи на 2:0.

В 65-ата минута Чавдар Ивайлов от гостите стреля от пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

Футболистите на „Литекс“ продължиха да притискат противника, но защитата на „старозагорци“ се справи отлично и не позволи топката да се озове в мрежата на Михаил Михайлов.

В 79-ата минута след центрирана топката в наказателното поле Динко Митрев засече отблизо с глава, но Димитър Трайков изби кълбото от голлинията.

Три минути преди края на редовните 90 след центриране от ъглов удар Динко Митрев нанесе удар към вратата, но кълбото срещна десния страничен стълб. Топката попадна в Мартин Митов, но ударът му границата на малкия пеналт премина встрани от целта.

Секунди след това Стефан Неделчев засече кълбото с глава след центриране, но Михаил Михайлов прояви отличен рефлекс и улови.

По този начин детско-юношеската школа на „заралии“ се отличи с втори представител на четвъртфиналната фаза за Купата на БФС. По-рано през месеца същото сториха и родените през 1998 година, които спечелиха двубоя си срещу „Монтана“ със 7:0.

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига