2. Ливърпул
  3. Блекпул обърна Ливърпул и задълбочи кризата при мърсисайдци (видео)

Блекпул обърна Ливърпул и задълбочи кризата при мърсисайдци (видео)

В отложена среща от 19-ия кръг "мандарините" надделяха над момчетата на Кени Далглиш с 2:1

Отборът на Блекпул надигра гостуващия Ливърпул с 2:1 в отложена среща от 19-и кръг на Премиършип. Срещата трябваше да се играе на 26 декември на  стадион „Блуумфийлд Роуд”, но поради студеното време и обилния снеговалеж бе насрочена за тази вечер. "Мърсисайдци" откриха резултата още в 3-ата минута чрез Фернандо Торес, но радостта им не продължи дълго, тъй като в 12-ата Тейлър-Флетчър изравни резултата. Кембъл направи пълен обрат в мача в 69-ата минута, утежнявайки още повече положението на Ливърпул.

Срещата започна по чудесен начин за гостуващия тим и още в 3-ата минута Фернандо Торес получи топката от Мартин Кели, нахлу отдясно в наказателното поле на Блекпул и с много силен шут от малък ъгъл препарира стража на домакините Ричард Кингсън.

Момчетата на Кени Далглиш обаче не се възползваха от доброто начало и позволиха по нелеп начин да бъдат изравнени. В 12-ата минута Мейрейлеш сбърка подаване, след което Тейлър-Флетчър мина като на парад през Агер и Шкъртел и пусна топката покрай Рейна за 1:1.

Домакините изпуснаха да обърнат резултата само няколко минути по-късно, когато Кембъл стреля с глава след изпълнение на статично положение, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Ливърпул.

В края на полувремето гостите имаха сериозни претенции към главния рефер на този мач Майкъл Оливър, който не видя игра с ръка на полузащитника на Блекпул Чарли Адам в наказателното поле. Вместо да отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Ливърпул, съдията остана безмълвен.

В 69-ата минута Кембъл сложи точка на спора след като Нейл Ърдли центрира отдясно, след което Иън Еват свали топката с глава за Кембъл, който също с глава заби кълбото неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Рейна.

Така кризата в отбора на Ливърпул се задълбочава и под ръководството на новия наставник Кени Далглиш. След загубата тази вечер мърсисайдци се намират на 13-а позиция, с равни точки с градския съперник Евъртън, който е 12-и. В неделя предстои сблъсък именно между тези два отбора, който е от изключително значение за съдбата на Ливърпул. Тимът на Блекпул пък е на девето място с актив от 28 точки.

Слот: Резултатът е най-разочароващ, просто не бяхме достатъчно добри