2. Ливърпул
  3. НА "АНФИЙЛД": Нюкасъл помечта за кратко срещу Ливърпул, но "червените" не допуснаха грешка (ВИДЕО)

Бърз обрат остави тима на Юрген Клоп близо до Сити в битката за титлата

Ливърпул обърна Нюкасъл с 3:1 на "Анфийлд" в мач от междинния 17-и кръг на Висшата лига. Победата бе осма поред за "червените" във всички турнири и те отново се доближиха на точка от лидера във временното класиране Манестър Сити. В същото време Челси допусна нова грешка - 1:1 с Евертън и остана на три пункта от тима на Клоп.

Нюкасъл поведе с гол на бившия играч на Ливърпул Джонджо Шелви, но с попадения на Диого Жота и Мохамед Салах Ливърпул бързо излезе напред в резултата. Трент Александър-Арнолд довърши гостите.

Юрген Клоп беше принуден да направи две промени в сравнение с мача с Астън Вила през седмицата. Вирджил Ван Дайк и Фабиньо пропуснаха двубоя, след като часове по-рано дадоха положителни резултати на тестовете за коронавирус. Ибрахима Конате и Диого Жота започнеха вместо тях. Къртис Джоунс също е заразен.

Домакините първи стигнаха до голова възможност. След само пет минути игра Салах изведе Жота с пета, но ударът на португалеца бе отразен от Дубравка. В ответната атака Нюкасъл смълча "Анфийлд". Джонджо Шелви отправи страхотен изстрел, който се оказа непосилен за Алисон - 0:1.

Три минути след гола удар с глава на Мане срещна гредата, макар че в тази ситуация сенегалецът бе в засада. Джамал Люис от гостите пък се контузи и трябваше да бъде заменен принудително. Секунди след това Ибрахима Конате стреля с глава, но прати топката в аут.

В 21-ата минута "червените" изравниха. Мърсисайдци имаха късмет, след като Хейдън се сблъска със свой съотборник и се озова на земята, държейки се за главата. Майк Дийн обаче не спря играта. Александър-Арнолд центрира към Жота, който засече с глава. Дубравка изби, но португалецът направи добавка за 1:1.

Натискът на мърсисайдци доведе до обрат в 25-ата минута, а за това спомогна и юношата на клуба - Джонджо Шелви. Голмайсторът за Нюкасъл в този мач подари топката на Садио Мане. Фабиан Шер се опита да фаулира нападателя, който все пак успя да стреля, а Дубравка отрази, но Салах посрещна топката и вкара втори гол за "червените".  Така египтянинът изравни рекорда на Джейми Варди от 15 поредни мача във Висшата лига, в които вкарва или подава за гол.

В следващата атака "свраките" можеха да вкарат втори гол. Сент-Максимен шутира силно, но бе спрян от Алисон. Десет минути преди края на първата част Салах бе изведен отдясно, елиминира Мат Ричи, но ударът му премина встрани от вратата на Дубравка.

В 56-ата минута Дубравка спаси Нюкасъл от трети гол. Вратарят се намеси блестящо, след като Мане засече с глава центриране на Александър-Арнолд от фаул. Жота пък не успя при добавката.

Единственият шанс за “свраките” през втората част дойде след контраатака в 64-та минута, при която Мърфи изведе Фрейзър в наказателното поле, но Трент направи прекрасен шпагат и изби топката.

До края на срещата хората на Юрген Клоп имаха още няколкото изгодни положения, но удари на резервите Кейта и Фирмино бяха отразени. В крайна сметка Трент реши всичко в 87-та минута. Защитникът реализира с мощен удар от границата на наказателното поле, а Дубравка вече нямаше какво да направи.

ЛИВЪРПУЛ - НЮКАСЪЛ 3:1

0:1 Джонджо Шелви (7)

1:1 Диого Жота (21)

2:1 Мохамед Салах (25)

3:1 Трент Александър-Арнолд (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: Алисон Бекер, Трент Александър-Арнолд, Жоел Матип, Ибрахима Конате, Андрю Робъртсън, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Тиаго, Джордан Хендерсън, Садио Мане, Мохамед Салах, Диого Жота

НЮКАСЪЛ: Мартин Дубравка, Хавиер Манкийо, Фабиан Шер, Джамаал Ласелс, Джамал Люис, Айзък Хейдън, Джонджо Шелви, Райън Фрейзър, Джейкъб Мърфи, Алан Сент-Максимен, Жоелинтон

Слот: Резултатът е най-разочароващ, просто не бяхме достатъчно добри