2. Ливърпул
  3. ПРИ ЗАВРЪЩАНЕТО НА ДЖЕРАРД: Ливърпул пречупи Астън Вила с дузпа и продължава да диша във врата на Сити (ВИДЕО)

Феновете на "червените" посрещнаха и изпратиха Стивън Джи с почести, Салах се разписа

Ливърпул победи с 1:0 Астън Вила на „Анфийлд“ в сблъсък от 16-ия кръг на Висшата лига. Голът отбеляза Мохамед Салах от дузпа. Друг момент обаче засенчи всичко, което се случи на терена - появата на легендата на клуба Стивън Джерад, който само преди две седмици застана начело на гостите. Бившият капитан на мърсисайдци беше посрещнат с аплодисменти и песни. По същия начи бе и изпратен - с почести, каквото безспорно заслужава!

Отборът на Клоп продължава борбата за титлата, като събира 37 точки, с една по-малко от лидера Манчестър Сити.

"Мервените" натисна съперника си от първата минута. В осмата Садио Мане падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, но съдията остави играта да продължи. Малко по-късно Мохамед Салах пропусна за Трент Александър-Арнолд, който нанесе мощен удар към вратата, топката обаче се отби в противников играч и излезе в корнер.

В 14-ата минута Вила имаше шанс да застраши вратата на домакините от свободен удар. Дъглас Луис реши да стреля директно, но опитът му беше разочароващ. Две по-късно центриране в наказателното поле на гостите стигна до Анди Робъртсън, който засече с глава и намери очертанията на вратата, но Емилиано Мартинес спаси.

Половин час след началото Алисон тръгна да излиза, за да пресече подаване, но се подхлъзна и позволи на Оли Уоткинс да го преодолее. Жоел Матип все пак успя да спре нападателя на Вила.

Ливърпул имаше нова възможност поведе в 44-ата минута. Фабиньо изведе Мохамед Салах отдясно в наказателното поле. Египтянинът добре смени посоката и излъга Мингс, след което стреля в близкия ъгъл, но Мартинес отрази.

Ливърпул засили натиска с началото на второто полувреме и в 52-ата минута Мартинес трябваше да се намесве след удар с глава на Ван Дайк, който засече центриране от корнер. В 60-ата Салах стреля от границата на наказателното поле, топката обачме мина над напречната греда.

Шест след това Ливърпул най-накрая успя да поведе. Салах нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Тайрън Мингс. Главният арбитър посочи бялата точка. Египтянинът застана зад топката и реализира с перфектен удар, рикоширал в гредата - 1:0!

Ливърпул пропусна доста възможности да отбележи втори гол и мачът стана нервен в последните минути. В 86-ата опит за изчистване на Алисон рикошира в Матип и стигна до Ингс. Бразилецът обаче успя да последния момент да отклони топката ръка, без да направи нарушение.

В добавеното време Жота пропусна поредната добра възможност за Ливърпул, след като стреля от чиста позиция над вратата.

ЛИВЪРПУЛ - АСТЪН ВИЛА 1:0

1:0 Мохамед Салах (66-д.)

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: Алисън, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Хендерсън, Тиаго, Мане, Окслейд-Чембърлейн, Салах

АСТЪН ВИЛА: Мартинес, Кеш, Конса, Мингс, Макгин, Макамба, Дъглас Луис, Рамзи, Уоткинс, Йънг

Слот: Резултатът е най-разочароващ, просто не бяхме достатъчно добри